Policie ČR pomáhá a chrání v limuzínách BMW. Každá stojí skoro 3 miliony

Až na českých silnicích potkáte naleštěné limuzíny BMW s policejními polepy, nedivte se. To jen Policie ČR dohlíží na plynulost a bezpečnost silničního provozu.

Policie již koncem minulého týdne policie lákala na předání nových vozidel, které budou sloužit v deseti krajích České republiky a pomáhat při dohledu na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Stalo se a nejsou to žádná holátka – policie si dnes v Hradci Králové slavnostně převzala tři vozy BMW 745Le xDrive, tedy prodloužené plug-in hybridní limuzíny s kombinovaným výkonem 290 kW (394 koní), točivým momentem 600 N.m a základní cenou 2.905.500 Kč.

Policie nasazuje do služby BMW i8. Může s ním ujet 20 000 kilometrů

Policie nasazuje do služby BMW i8. Může s ním ujet 20 000 kilometrů

Policie má vozy bezplatně zapůjčené od dealera BMW Stratos Auto z Hradce Králové. V první fázi získá pět vozidel na šest měsíců (nebo 25.000 km pro každý z vozů). Po uplynutí doby zápůjčky se může policie těšit na dalších pět nových kousků. Policistům tedy během jednoho roku projde rukama deset špičkových limuzín. Firma Stratos Auto rovněž zajistí školení třiceti policistům, kteří budou vozidla ve službě řídit.

BMW 7 po faceliftu ze všech stran. Užijte si ledvinky, dokud ještě jsou!

BMW 7 po faceliftu ze všech stran. Užijte si ledvinky, dokud ještě jsou!

„Velmi mě těší další pokračování spolupráce mezi Policií ČR a BMW, která významně přispívá k prosazování trvale udržitelné mobility v České republice. Věřím, že i luxusní limuzíny BMW 745Le xDrive budou pro Policii ČR dobrým pomocníkem,“ řekla Jana Dvořáková, manažerka speciálního prodeje a elektromobility společnosti BMW Group Czech Republic.

Bazarová past: Takto nabourané BMW 7 dokázal mechanik zcela opravit

Bazarová past: Takto nabourané BMW 7 dokázal mechanik zcela opravit

Spolupráce automobilky BMW a české policie je dlouhodobějšího charakteru. Všechno začalo zapůjčením deseti elektromobilů BMW i3 a pokračovalo skandálem s plug-in hybridem i8, který za podivných okolností havaroval v květnu 2017 v Brně. Vyšetřování se tehdy táhlo až do podzimu a podle Generální inspekce bezpečnostních sborů se řidič vozidla nedopustil protiprávního jednání.

Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 14 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 41 příspěvků