Policejní vozy budou mít zimní pneu i vzadu

Televize Nova v neděli ve zprávách zmínila, že policejní vozy mají z nedostatku financí zimní pneu pouze na předních kolech. To je dle odborníků dokonce ještě horší, než mít na všech kolech letní obutí. Vozy mohou být přetáčivé a hůře brzdí. Policejní prezidium ale podle Novy situaci nijak řešit nehodlalo.

Věci se daly do pohybu až po zásahu ministra vnitra Bublana; ten přikázal, aby policie chybějící zimní pneu dokoupila i na zadní kola, a to na všech osm tisíc vozů. Šetřit na zimní obutí podle něj nebylo příliš šťastné rozhodnutí.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků