Policejní arogance nezná mezí: "Víte úplný hov**"

Ve větších městech se stále častěji setkáváme s problémem, kde zaparkovat. Všichni ale máme zdravé nohy a můžeme zaparkovat "o kus dále" a zbytek dojít pěšky. Tělesně postižení mají ale omezenou pohyblivost, a proto mají svá vyhrazená parkoviště.

Dle nového silničního zákona je neoprávněné stání na vyhrazeném parkovišti jedním z nejhorších prohřešků. Nedovolené stání na místě vyhrazeném pro tělesně postižené se totiž trestá pokutou 5 000-10 000 Kč a okamžitým zabavením řidičáku. Jaromír Jágr o tom ví své. I když je to hodně přísný trest, je to v pravidlech a neznalost zákona neomlouvá. Doposud vše v pořádku. Ale...

Jeden z našich pozorných čtenářů si při parkování svého vozu před domem všiml, že o pár kroků vedle vůz Policie ČR na jednom vyhrazeném parkovišti stojí. Když se přítomného policisty slušně zeptal, zda tam mohou stát, dostalo se mu odpovědi: "Víš úplný hov** o tom, co tady děláme..."

Nabízí se otázka, co byste po takové arogantní odpovědi dělali vy?

A zkuste si představit, co by následovalo při opačné situaci: zastavíte na vyhrazeném parkovišti pro vozíčkáře a když vás při tom chytne policista, odpovězte mu: "Víte uplný hov**, co tady dělám."

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Co by dělal, parkuje...
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků