Policejní arogance nezná mezí: "Víte úplný hov**"

Ve větších městech se stále častěji setkáváme s problémem, kde zaparkovat. Všichni ale máme zdravé nohy a můžeme zaparkovat "o kus dále" a zbytek dojít pěšky. Tělesně postižení mají ale omezenou pohyblivost, a proto mají svá vyhrazená parkoviště.

Dle nového silničního zákona je neoprávněné stání na vyhrazeném parkovišti jedním z nejhorších prohřešků. Nedovolené stání na místě vyhrazeném pro tělesně postižené se totiž trestá pokutou 5 000-10 000 Kč a okamžitým zabavením řidičáku. Jaromír Jágr o tom ví své. I když je to hodně přísný trest, je to v pravidlech a neznalost zákona neomlouvá. Doposud vše v pořádku. Ale...

Jeden z našich pozorných čtenářů si při parkování svého vozu před domem všiml, že o pár kroků vedle vůz Policie ČR na jednom vyhrazeném parkovišti stojí. Když se přítomného policisty slušně zeptal, zda tam mohou stát, dostalo se mu odpovědi: "Víš úplný hov** o tom, co tady děláme..."

Nabízí se otázka, co byste po takové arogantní odpovědi dělali vy?

A zkuste si představit, co by následovalo při opačné situaci: zastavíte na vyhrazeném parkovišti pro vozíčkáře a když vás při tom chytne policista, odpovězte mu: "Víte uplný hov**, co tady dělám."

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Co by dělal, parkuje...
TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků