Polestar připravuje rivala pro Teslu Model 3. Má mít 400 koní a dojezd 563 km

Má se Tesla strachovat? Na trhu se již příští rok objeví další úhlavní nepřítel. Polestar 2 slibuje přijatelnou cenu v kombinaci se slušným výkonem a dojezdem na jedno nabití.

Polestar připravuje přímou konkurenci pro americkou Teslu. Hlavní provozní ředitel Jonathan Goodman prozradil detaily o novém voze s označením Polestar 2. Plně elektrický vůz má být základním modelem automobilky a zároveň přímým konkurentem Modelu 3 od Tesly. 

Novinka bude pravděpodobně vycházet z konceptu 40.2, který si můžete prohlédnout v naší galerii. K vidění je mnoho podobností s konceptem 40.1 použitém při vývoji Volva XC40. Elektromotor má poskytovat výkon 400 koní a na jedno nabití byste měli být schopni ujet 350 mil (563 km). 

První pohled pod sukně Polestaru 1 odhaluje, jak rozsáhlá je karbonová dieta

První pohled pod sukně Polestaru 1 odhaluje, jak rozsáhlá je karbonová dieta

"Celosvětový trh s elektrickými vozy v roce 2017 činil čtyři miliony kusů. Očekává se ale, že do roku 2025 to bude až 25 milionů kusů. Majitelé elektromobilů budou pocházet ze všech oblastí života. Takže je chyba předpokládat, že když je auto poháněno na elektřinu, musíte jej udělat zvláštními nebo futuristickými," řekl Jonathan Goodman. 

Polestar 2 má dorazit na trh v roce 2019 s počáteční cenou 40 000 dolarů, tedy přibližně 884 000 korun. Právě cena má být důležitým faktorem naproti konkurenční Tesle. A to ještě automobilka rozhodně neřekla poslední slovo. Dalším modelem má být velké elektrické SUV s názvem Polestar 3.

Teslu by mohly srazit na kolena elektromobily z Číny. Je o ně obrovský zájem

Teslu by mohly srazit na kolena elektromobily z Číny. Je o ně obrovský zájem

"Myslím, že je velmi nebezpečné, aby automobilky seděly a ptaly se: "Jaký je náš typ zákazníka?". Elektrické automobily budou stejně tak lákavé pro mladé vedoucí pracovníky jako pro důchodce. Je to nový trh a důvody nákupu se budou lišit. Takže musíme být vítanou značkou, která není nepřátelská či kritická," doplnil Goodman. 

Speciál: Alternativní pohony

K vývoji alternativních pohonů došlo kvůli ztenčujícím se zásobám ropy a problémům se znečištěním životního prostředí. V automobilovém průmyslu se v současnosti nejčastěji hovoří o pohonech na LPG, CNG, vodík a elektrický proud. Právě v posledních dvou zmíněných pohonech je podle odborníků budoucnost.

Přehled aut s pohonem na LPG Koupit auto na CNG?Auta na CNG: Jak dojedou daleko?Toyota Mirai na vodíkVW razí cenu elektroaut na minimumHyundai Nexo - SUV na vodíkRevoluční CNG-mild-hybrid Škoda do detailu

TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

včera | Miro Mihálik | 19 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 89 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 85 příspěvků