Polestar 5 míří na Festival rychlosti v Goodwoodu. Svaly ukáže na slavné trati do vrchu

Velký elektrický sedan má sice do premiéry daleko, ale už teď hodlá lákat zájemce na svou rychlost a ovladatelnost.

Do oficiálního uvedení na trh sice zbývají ještě dva roky a v sériové podobě ho zřejmě uvidíme až napřesrok, ale Polestar už nyní dělá velké haló okolo svého chystaného konkurenta pro Audi RS E-Tron GT, Porsche Taycan a Teslu Model S. Z nedávno zveřejněných patentových snímků už víme, že se nebude příliš lišit od vřele přijatého konceptu Precept. Dále automobilka prozradila, že dostane speciální novou platformu, která se má vyznačovat enormní tuhostí.

Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu se maskovaná novinka ukáže po boku sériového provedení speciální edice modelu Polestar 2 BST Edition 270, který zde minule debutoval jako koncept se sportovními úpravami a vyšším výkonem, a nakonec to díky zájmu kupců dotáhlo do výroby.

Limitovaná série 270 kusů disponuje 350 kW, u Polestaru 5 se ale dá čekat výrazně větší síla – například výše zmíněné koncernové elektromobily mají téměř 500 kW. V rámci festivalu se kamuflovaný prototyp vydá na měřený úsek, což nám může dát rámcovou představu o jeho schopnostech v přímém srovnání s konkurenty.

Volvo

Volvo je švédský výrobce osobních a nákladních automobilů, autobusů a stavebních strojů. Vznikl v roce 1915, od 1944 používá současný název.

V roce 1999 Volvo prodalo svoji divizi osobních automobilů Fordu. Ten ji v roce 2010 postoupil čínské společnosti Geely Automobile.

Volvo S90 • Volvo S60 • Volvo V60 • Volvo XC90 • Volvo XC60 • Volvo XC40

Váš názor Další článek: Huayru Codalunga si klienti sami navrhli přímo u Pagani. Čekají už 4 roky a zaplatili astronomickou částku

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,