Stojí 780.000 Kč a nemá klimatizaci. Tato hračka pro velké kluky si to může dovolit

Tříkolka Polaris Slingshot se vyrábí již poměrně dlouho. Aktuální limitovaná edice je více zaměřená na grand touring.

Značka Polaris z americké Minnesoty se zabývá stavbou unikátních strojů, které se většinou hodí spíše do terénu, ale nebojí se ani čistě silničních záležitostí. České zastoupení značky byste dokonce našli i u nás. Výrobce se nyní zaměřil na svou silniční tříkolku Slingshot a vytvořil limitovanou edici Grand Touring LE, která rozhodně stojí za pozornost.

Tato hračka pro velké kluky dostala speciální zelený lak Fairway Green, který se nápadně podobá britské závodní zelené. Laku karoserie sekundují bronzové doplňky a bronzová kola, což je ideální decentní barevná kombinace, která zbytečně nekřičí do světa. Protože je novinka zaměřená více na pohodlí má i větší deflektor větru.

Tříkolky Vanderhall vstupují na evropský trh. A jednu okamžitě chceme!

Tříkolky Vanderhall vstupují na evropský trh. A jednu okamžitě chceme!

Novinka měří 3808 mm na délku, 1980 mm na šířku a 1318 mm na výšku. Hmotnost je pouze 793 kg. Uvnitř pak nechybí sedmipalcový infotainment s navigací a prémiový audiosystém. Za příplatek jsou pak k mání i vyhřívaná a ventilovaná sedadla, což se může hodit, protože vůz nemá klimatizaci.

V útrobách tříkolky je zážehový čtyřválec Prostar o objemu dvou litrů s kompresním poměrem 11,5:1. Dosahuje výkonu 133 kW (181 koní) a spolupracuje s pětistupňovým automatizovaným manuálem. Za příplatek 14 tisíc korun vám pak výrobce zvedne výkon na 151 kW (205 koní).

Nizozemci slaví partnerství s britskými sporťáky. Jejich edice jsou nádherné!

Nizozemci slaví partnerství s britskými sporťáky. Jejich edice jsou nádherné!

Polaris Slinghshot Grand Touring LE stojí v přepočtu lehce přes 780 tisíc korun. Zájemci již mohou objednávat a měli by si pospíšit, protože vznikne pouze 300 kusů.

Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

dnes | Lukáš Prejzek | 7 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 81 příspěvků