Pokuty se platebními kartami prozatím platit nebudou

Placení blokových pokut platební kartou, jakožto součást boje proti korupci, se prozatím odkládá. Hlavní překážkou pro zavedení bezhotovostních plateb jsou poplatky, které by musela policie z každé vybrané pokuty zaplatit. Při počtu pokut, které policie ukládá, by to představovalo desítky milionu korun ročně, což je pro policii nepřijatelné. Policie navíc všechny vybrané peníze převádí do státního rozpočtu, a tak není možné, aby ze svého platila poplatky za transakci. A ze zákona nemůže účtovat žádné jiné poplatky hříšníkovi, který přestupek spáchá a chtěl by zaplatit kartou.

Vedení policie sice s bankami vyjednává, aby jim tyto poplatky odpustily, ale banky se vyjádřily, že není možné, aby byl poplatek policii odpuštěn a jiným subjektům ne. Banky přesto doufají v dohodu a chtějí policii nabídnout nadstandardní smlouvy, které by zmírnily náklady na tyto transakce.

Je otázkou, jestli přístup policie není trochu krátkozraký, poplatky za platby kartou mohou být v úhrnu výrazně levnějším řešením vydávání složenek a následné vymáhání pokut přestupcem uznaných a na místě nezaplacených. Háček bude zřejmě v tom, že tyto náklady jdou na vrub finančním úřadům a ne policie, a tak jí příliš nezajímají, celková efektivita operace je až na druhé koleji...

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků