Pohonné hmoty v Česku rychle zlevňují! Během týdne jejich ceny klesly o více než korunu, další pokles přijde brzy

Průměrná cena se nyní pohybuje okolo 45 Kč na litr. Podle expertů se dá v blízké době čekat další pokles.

Zatímco během února letošního roku činila průměrná cena pohonných hmot v České republice dle údajů CCS 36,85 Kč za litr, po ruském útoku na Ukrajinu se postupně dostala až na průměrných 47,73 Kč za litr v průběhu července. Údaje z posledního týdne ale ukazují celkem významné zlevnění, které má dle analytiků nejen pokračovat, ale také zrychlovat.

Za snížením cen mají být pokles ceny severomořské ropy Brent společně se snížením velkoobchodních marží na evropském trhu. Od minulého týdne klesla cena benzinu Natural 95 na průměrných 44,41 Kč/l (o 1,41 Kč) a nafta stojí 45,11 Kč/l (pokles o 1,10 Kč).

Aktuálně nejdražší pohonné hmoty tankují řidiči v Praze – benzin za 46,22 Kč a naftu za 46,55 Kč. V žádném jiném kraji pak průměrné ceny nepřesahují 46 korun za litr. Nejpříznivější situace panuje v Pardubickém kraji s benzinem za 43,68 Kč a naftou za 44,66 Kč.

Dle analytiků se dá v průběhu následujícího týdne čekat další zlevnění, a to až o 1,50 Kč za litr. Nadále je vhodné srovnat si ceny na jednotlivých čerpacích stanicích a vybrat si takovou, na níž natankujeme za méně, než udává průměr. Natural 95 není problém koupit za 41,90 Kč za litr, naftu seženete o korunu dráž.

Diskuze (18) Další článek: Oprava Barrandovského mostu se o měsíc protáhne. Na vině je překvapivě bytelná konstrukce

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,