Pohonné hmoty stále zdražují

I první polovina května přinesla pozvolné zdražování pohonných hmot na našich čerpacích stanicích. Důvodem zdražování je jednak zvyšování cen ropy na světových trzích a dle analytiků také malé zásoby hotového benzínu ve Spojených státech, což se podepisuje na vyšších cenách hotového benzínu na nafty také v Evropě. Nelze přehlédnout také zvýšený ruch na silnicích a tedy i vyšší poptávku po palivech.

Za poslední týden vzrostly ceny Naturalu 95 v průměru o 12 haléřů na 30,06 korun za litr. Nafta pak vzrostla pouze o jeden haléř na 28,24 korun za litr. Ceny LPG pak za stejné období vzrostly o čtyři haléře na 13,62 korun. Dle ekonomů lze v sezóně očekávat průměrnou cenu Naturalu 95 okolo 32 korun za litr, nafty okolo 30 korun za litr a LPG okolo 15 korun.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků