Pohonné hmoty stále zdražují

I první polovina května přinesla pozvolné zdražování pohonných hmot na našich čerpacích stanicích. Důvodem zdražování je jednak zvyšování cen ropy na světových trzích a dle analytiků také malé zásoby hotového benzínu ve Spojených státech, což se podepisuje na vyšších cenách hotového benzínu na nafty také v Evropě. Nelze přehlédnout také zvýšený ruch na silnicích a tedy i vyšší poptávku po palivech.

Za poslední týden vzrostly ceny Naturalu 95 v průměru o 12 haléřů na 30,06 korun za litr. Nafta pak vzrostla pouze o jeden haléř na 28,24 korun za litr. Ceny LPG pak za stejné období vzrostly o čtyři haléře na 13,62 korun. Dle ekonomů lze v sezóně očekávat průměrnou cenu Naturalu 95 okolo 32 korun za litr, nafty okolo 30 korun za litr a LPG okolo 15 korun.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků