Pohonné hmoty stále zdražují

I první polovina května přinesla pozvolné zdražování pohonných hmot na našich čerpacích stanicích. Důvodem zdražování je jednak zvyšování cen ropy na světových trzích a dle analytiků také malé zásoby hotového benzínu ve Spojených státech, což se podepisuje na vyšších cenách hotového benzínu na nafty také v Evropě. Nelze přehlédnout také zvýšený ruch na silnicích a tedy i vyšší poptávku po palivech.

Za poslední týden vzrostly ceny Naturalu 95 v průměru o 12 haléřů na 30,06 korun za litr. Nafta pak vzrostla pouze o jeden haléř na 28,24 korun za litr. Ceny LPG pak za stejné období vzrostly o čtyři haléře na 13,62 korun. Dle ekonomů lze v sezóně očekávat průměrnou cenu Naturalu 95 okolo 32 korun za litr, nafty okolo 30 korun za litr a LPG okolo 15 korun.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků