Pohonné hmoty stále zdražují

I první polovina května přinesla pozvolné zdražování pohonných hmot na našich čerpacích stanicích. Důvodem zdražování je jednak zvyšování cen ropy na světových trzích a dle analytiků také malé zásoby hotového benzínu ve Spojených státech, což se podepisuje na vyšších cenách hotového benzínu na nafty také v Evropě. Nelze přehlédnout také zvýšený ruch na silnicích a tedy i vyšší poptávku po palivech.

Za poslední týden vzrostly ceny Naturalu 95 v průměru o 12 haléřů na 30,06 korun za litr. Nafta pak vzrostla pouze o jeden haléř na 28,24 korun za litr. Ceny LPG pak za stejné období vzrostly o čtyři haléře na 13,62 korun. Dle ekonomů lze v sezóně očekávat průměrnou cenu Naturalu 95 okolo 32 korun za litr, nafty okolo 30 korun za litr a LPG okolo 15 korun.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků