Podívejte se na výrobu nového BMW i4 v Mnichově. Brzy tu budou jen elektroauta

Žhavá elektrická novinka v portfoliu BMW již brzy zamíří k zákazníkům. Nyní se můžete podívat, jak se vyrábí.

Automobilka BMW informuje, že z výrobní linky v mnichovské továrně sjel první kousek modelu i4, elektrického sedanu střední třídy. Pro domácí továrnu značky jde o velký krok, protože nyní na jedné výrobní lince vyrábí modely se všemi druhy pohonu. Aktuálně se tu vyrábí ještě BMW řady 3 (sedan a kombi), M3 a řada 4 Gran Coupé.

Časem by však Mnichov měla kompletně ovládnout elektřina. „Od roku 2023 bude více než polovina produkce v naší mnichovské továrně spočívat v elektrifikovaných pohonech. Největší zastoupení bude patřit elektromobilům. Mnichov tedy bude plně elektrický,“ uvedl Milan Nedeljković, člen představenstva BMW.

Automobilka v tiskové zprávě dále uvádí, že nové stroje pro model i4 byly potřeba pouze na podlahu a k sestavení zadní části vozu. Jinak je možné použít 90 % stávajících strojů. Na konci tohoto roku se pak zdejší produkce čtyřválcových motorů přesune do Hams Hall v Anglii a do Štýru v Rakousku.

Základní BMW i4 eDrive40 nabídne výkon 250 kW (340 koní) z jednoho elektromotoru a zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,7 sekundy. Výkonnější varianta i4 M50 disponuje výkonem 400 kW (544 koní) díky dvěma elektromotorům a zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy. Slabší je zadokolka, silnější čtyřkolka Základní cena za i4 eDrive40 je stanovena na 1.453.400 Kč.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Diskuze (2) Další článek: Šéf Škody vzal Enyaq Coupé iV na projížďku. V autě měl důležitého hosta

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,