Podívejte se na ruční montáž V8 z Challengeru Demon. Je to nádhera

V bezvadně zpracovaném videu se můžete podívat, jak se dohromady ručně skládá srdce obávaného Challengeru Demon.

Není pochyb o tom, že strojovna siláckého Dodge Challengeru SRT Demon patří v dnešní automobilové produkci mezi nejúžasnější techniku, kterou si jakožto normální smrtelník můžete pořídit. A YouTube kanál automobilové pojišťovny Hagerty nyní přichází s parádním „timelapse“ videem, které vám ukáže stavbu tohoto díla od holého bloku až po řvoucí předvedení jeho schopností.

Mluvíme samozřejmě o kompresorem přeplňovaném vidlicovém osmiválci Hemi, který s objemem 6,2 litru vyprodukuje při použití stooktanového benzinu výkon až 626 kW (851 koní) a točivý moment 1044 N.m. Se zpracováním videa stavby motoru si pak někdo pořádně vyhrál, jelikož ukazuje snad každý důležitý komponent motoru a jeho umístění na své místo. Navíc s řadou „cool“ efektů.

Hybridní Dodge Challenger potvrzen. Nemějte ale strach, jenom to pomůže

Hybridní Dodge Challenger potvrzen. Nemějte ale strach, jenom to pomůže

To vše zkouknete za pět minut, které by mnoho z nás nazvalo technickou nirvánou. Nakonec přitom nechybí názorná ukázka síly V8, kňourání kompresoru a nějaké to pálení pneumatik...

Dodge

Americká automobilka Dodge byla založená v roce 1900 coby dodavatel dílů pro jiné výrobce. Vlastní vozy vyrábí od roku 1915. V roce 1928 se Dodge stal součástí skupiny Chrysler, od roku 2021 je součástí skupiny Stellantis. Známá je samostatná značka nákladních automobilů RAM.

Dodge Charger • Dodge Challenger • Dodge Durango • Dodge Journey

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 37 příspěvků