Podívejte se na ruční montáž V8 z Challengeru Demon. Je to nádhera

V bezvadně zpracovaném videu se můžete podívat, jak se dohromady ručně skládá srdce obávaného Challengeru Demon.

Není pochyb o tom, že strojovna siláckého Dodge Challengeru SRT Demon patří v dnešní automobilové produkci mezi nejúžasnější techniku, kterou si jakožto normální smrtelník můžete pořídit. A YouTube kanál automobilové pojišťovny Hagerty nyní přichází s parádním „timelapse“ videem, které vám ukáže stavbu tohoto díla od holého bloku až po řvoucí předvedení jeho schopností.

Mluvíme samozřejmě o kompresorem přeplňovaném vidlicovém osmiválci Hemi, který s objemem 6,2 litru vyprodukuje při použití stooktanového benzinu výkon až 626 kW (851 koní) a točivý moment 1044 N.m. Se zpracováním videa stavby motoru si pak někdo pořádně vyhrál, jelikož ukazuje snad každý důležitý komponent motoru a jeho umístění na své místo. Navíc s řadou „cool“ efektů.

Hybridní Dodge Challenger potvrzen. Nemějte ale strach, jenom to pomůže

Hybridní Dodge Challenger potvrzen. Nemějte ale strach, jenom to pomůže

To vše zkouknete za pět minut, které by mnoho z nás nazvalo technickou nirvánou. Nakonec přitom nechybí názorná ukázka síly V8, kňourání kompresoru a nějaké to pálení pneumatik...

Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 35 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků
Jak jezdí nový Hyundai Ioniq Electric? Ukázal nám to v ráji elektroaut a konopí

Hyundai Ioniq Electric 2019 (první svezení)

Z nabídky modelu Ioniq si vybere každý, koho lákají vozy na alternativní pohon. Elektromobil nedávno prošel faceliftem, aby mohl lépe držet krok s konkurencí. Povedlo se mu to?

31.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 50 příspěvků