Podívejte se na ruční montáž V8 z Challengeru Demon. Je to nádhera

V bezvadně zpracovaném videu se můžete podívat, jak se dohromady ručně skládá srdce obávaného Challengeru Demon.

Není pochyb o tom, že strojovna siláckého Dodge Challengeru SRT Demon patří v dnešní automobilové produkci mezi nejúžasnější techniku, kterou si jakožto normální smrtelník můžete pořídit. A YouTube kanál automobilové pojišťovny Hagerty nyní přichází s parádním „timelapse“ videem, které vám ukáže stavbu tohoto díla od holého bloku až po řvoucí předvedení jeho schopností.

Mluvíme samozřejmě o kompresorem přeplňovaném vidlicovém osmiválci Hemi, který s objemem 6,2 litru vyprodukuje při použití stooktanového benzinu výkon až 626 kW (851 koní) a točivý moment 1044 N.m. Se zpracováním videa stavby motoru si pak někdo pořádně vyhrál, jelikož ukazuje snad každý důležitý komponent motoru a jeho umístění na své místo. Navíc s řadou „cool“ efektů.

Hybridní Dodge Challenger potvrzen. Nemějte ale strach, jenom to pomůže

Hybridní Dodge Challenger potvrzen. Nemějte ale strach, jenom to pomůže

To vše zkouknete za pět minut, které by mnoho z nás nazvalo technickou nirvánou. Nakonec přitom nechybí názorná ukázka síly V8, kňourání kompresoru a nějaké to pálení pneumatik...

TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 85 příspěvků