Podívejte se na ruční montáž V8 z Challengeru Demon. Je to nádhera

V bezvadně zpracovaném videu se můžete podívat, jak se dohromady ručně skládá srdce obávaného Challengeru Demon.

Není pochyb o tom, že strojovna siláckého Dodge Challengeru SRT Demon patří v dnešní automobilové produkci mezi nejúžasnější techniku, kterou si jakožto normální smrtelník můžete pořídit. A YouTube kanál automobilové pojišťovny Hagerty nyní přichází s parádním „timelapse“ videem, které vám ukáže stavbu tohoto díla od holého bloku až po řvoucí předvedení jeho schopností.

Mluvíme samozřejmě o kompresorem přeplňovaném vidlicovém osmiválci Hemi, který s objemem 6,2 litru vyprodukuje při použití stooktanového benzinu výkon až 626 kW (851 koní) a točivý moment 1044 N.m. Se zpracováním videa stavby motoru si pak někdo pořádně vyhrál, jelikož ukazuje snad každý důležitý komponent motoru a jeho umístění na své místo. Navíc s řadou „cool“ efektů.

Hybridní Dodge Challenger potvrzen. Nemějte ale strach, jenom to pomůže

Hybridní Dodge Challenger potvrzen. Nemějte ale strach, jenom to pomůže

To vše zkouknete za pět minut, které by mnoho z nás nazvalo technickou nirvánou. Nakonec přitom nechybí názorná ukázka síly V8, kňourání kompresoru a nějaké to pálení pneumatik...

Minitest BMW X3 M40d: Opravdu těžká volba!

BMW X3 M40d (minitest)

M40d sice není nejvýkonnější, ale zato nejdražší verzí modelu X3. Srdce by sáhlo po benzinovém šestiválci M40i, dříve nebo později se vám však do rozhodování začne plést mozek.

dnes | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

21.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 72 příspěvků