Podívejte se na pneumatiku, která se nikdy nesjede. Nebýt pavouků, možná by nevznikla

Nepotřebuje vzduch, nepotřebuje servis. reCharge je budoucnost pneumatik podle značky Goodyear.

Společnost Goodyear představila nejnovější koncept reCharge, se kterým má šanci způsobit revoluci. Velmi ambiciózní projekt spočívá v pneumatice, která se umí regenerovat. Funkce této technologie je opravdu jako ze sci-fi filmu.

Osvětlené pneumatiky byly módní výmysl 60. let. A zároveň ohromné fiasko

Osvětlené pneumatiky byly módní výmysl 60. let. A zároveň ohromné fiasko

Uprostřed kola je místo na kapsli, ve které je biologická a rozložitelná tekutá směs s látkovou výztuží. Tento materiál je inspirovaný pavoučí sítí. Směs se následně přivádí na povrch pneumatiky a vytváří běhoun pneumatiky. Ta se tak nikdy nesjede a řidič vyměňuje pouze kapsle s náplní.

Ty jsou celkem tři, každá s odlišnou směsí, a rozdělují se podle podle povětrnostních podmínek. Směs může být namíchána i podle výkonu vozu. Skutečný povrch pneumatiky je pak tvořený lehkým drátěným rámem. 

Špičkový tým F1 vyměnil pneumatiky za 20 sekund. Stálo to přes 3 miliony eur

Špičkový tým F1 vyměnil pneumatiky za 20 sekund. Stálo to přes 3 miliony eur

Výhody této technologie jsou jasné. Sjeté pneumatiky by byly minulostí, v případě potřeby si prostě vyměníte kapsli. To samé platí i o přechodu ze zimních na letní gumy a naopak. Celá technologie je samozřejmě ještě hodně vzdálená realitě, nicméně Goodyear tvrdí, že to funguje.

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

včera | Vladimír Kadera | 57 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků