Podívejte se na pneumatiku, která se nikdy nesjede. Nebýt pavouků, možná by nevznikla

Nepotřebuje vzduch, nepotřebuje servis. reCharge je budoucnost pneumatik podle značky Goodyear.

Společnost Goodyear představila nejnovější koncept reCharge, se kterým má šanci způsobit revoluci. Velmi ambiciózní projekt spočívá v pneumatice, která se umí regenerovat. Funkce této technologie je opravdu jako ze sci-fi filmu.

Osvětlené pneumatiky byly módní výmysl 60. let. A zároveň ohromné fiasko

Osvětlené pneumatiky byly módní výmysl 60. let. A zároveň ohromné fiasko

Uprostřed kola je místo na kapsli, ve které je biologická a rozložitelná tekutá směs s látkovou výztuží. Tento materiál je inspirovaný pavoučí sítí. Směs se následně přivádí na povrch pneumatiky a vytváří běhoun pneumatiky. Ta se tak nikdy nesjede a řidič vyměňuje pouze kapsle s náplní.

Ty jsou celkem tři, každá s odlišnou směsí, a rozdělují se podle podle povětrnostních podmínek. Směs může být namíchána i podle výkonu vozu. Skutečný povrch pneumatiky je pak tvořený lehkým drátěným rámem. 

Špičkový tým F1 vyměnil pneumatiky za 20 sekund. Stálo to přes 3 miliony eur

Špičkový tým F1 vyměnil pneumatiky za 20 sekund. Stálo to přes 3 miliony eur

Výhody této technologie jsou jasné. Sjeté pneumatiky by byly minulostí, v případě potřeby si prostě vyměníte kapsli. To samé platí i o přechodu ze zimních na letní gumy a naopak. Celá technologie je samozřejmě ještě hodně vzdálená realitě, nicméně Goodyear tvrdí, že to funguje.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 136 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků