Podívejte se, jak nejrychlejší Bentley řádí v bývalém skladu jaderných hlavic

Kvůli emisím je toto velmi britské auto spíše pro jiné kontinenty. To ale neznamená, že si nemůžeme užit jeho skvělé video od mistra v oboru.

Nové Bentley Continental GT Speed debutovalo v březnu letošního roku a první kousky nyní dorazily ke svým zákazníkům. Na oslavu prvních dodávek a modelu obecně tak automobilka vypouští do světa krátký film s názvem Continental Drift, který se natáčel na opuštěné letecké základně na Sicílii během mezinárodní prezentace.

Letecká základna Comiso Air Station vznikla v roce 1936 a v 80. letech byla přestavěna na sklad řízených střel s jadernou hlavicí. Ve své době se jednalo o největší leteckou základnu NATO v Jižní Evropě. Během posledních třiceti let si ale základnu začala brát zpět příroda, a tak si z ní Bentley udělalo hřiště ve stylu Gymkhany.

Za kamerou tohoto akcí nabitého kraťasu byl celosvětově uznávaný filmař se zaměřením na automobily David Hale. Záběry z dronu zase pochází od kameramana a fotografa Marka Fagelsona. Ve filmečku se také střihnou malá camea zaměstnanci Bentley, konkrétně z oddělení komunikace.

Bentley Continental GT Speed pohání motor W12 o objemu 6,0 litru, který posílá 485 kW (659 koní) výhradně na zadní kola pomocí osmistupňové automatické dvouspojkové převodovky. Z nuly na 100 km/h akceleruje vůz za 3,6 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 335 km/h. 

Bentley

Bentley Motors Limited je britský výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1919 založil Walter Owen Bentley. V roce 1931 koupil automobilku Rolls-Royce. Od roku 1998 patří Bentley do koncernu Volkswagen.

Bentley Continental GTBentley MulsanneBentley Flying SpurBentley Bentayga • Bentley Mulliner

Váš názor Další článek: Mercedes-AMG SL se oficiálně představí už za týden. Co o novince zatím víme?

Témata článku: , , , , , , ,