Podíl vozů pořízených formou leasingu je stále větší

Češi si stále častěji pořizují automobily formou leasingu. Podíl leasingu na prodeji nových automobilů se vyšplhal na 60 procent, což znamená meziroční nárůst o několik procent.

Klienti se při rozhodování o leasingu a výběru leasingové společnosti nejvíce zajímají o cenu a výši splátek. Vyplývá to z výzkumu společnosti AISA, kterou zveřejnila GE Capital Leasing.

Mezi uživateli aut na leasing působí jako další faktor pro rozhodování kvalita a rychlost vyřízení pojištění události, ochota společnosti řešit problémy, možnost úpravy splátkového kalendáře a možnost předčasného ukončení a převodu leasingové smlouvy.

V roce 2001 byly v tuzemsku uzavřeny smlouvy na nákup nových i ojetých automobilů za 40,5 miliardy korun, což je o 15 procent více než v roce 2000.

Leasingu automobilů v Evropské unii vévodí Německo, kde lidé na leasing loni nakoupili vozy za 580 miliard Kč, tedy o 14 procent více než předloni. Leasing automobilů se zvedl také ve Francii (o 25 procent), Itálii (deset procent) a Španělsku (osm procent). Velká Británie naopak zaznamenala pokles o osm procent na 301 miliard korun.

"V porovnání ze západoevropskými zeměmi je tedy situace v Česku velmi příznivá. Celková hodnota automobilů koupených na leasing je totiž vyšší než například ve Španělsku a v porovnání tempa růstu leasingového trhu obecně je na tom Česká republika stejně jako například Německo a Itálie," upozornil Peter Mikuš z GE Capital Leasing.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků