Podíl vozů pořízených formou leasingu je stále větší

Češi si stále častěji pořizují automobily formou leasingu. Podíl leasingu na prodeji nových automobilů se vyšplhal na 60 procent, což znamená meziroční nárůst o několik procent.

Klienti se při rozhodování o leasingu a výběru leasingové společnosti nejvíce zajímají o cenu a výši splátek. Vyplývá to z výzkumu společnosti AISA, kterou zveřejnila GE Capital Leasing.

Mezi uživateli aut na leasing působí jako další faktor pro rozhodování kvalita a rychlost vyřízení pojištění události, ochota společnosti řešit problémy, možnost úpravy splátkového kalendáře a možnost předčasného ukončení a převodu leasingové smlouvy.

V roce 2001 byly v tuzemsku uzavřeny smlouvy na nákup nových i ojetých automobilů za 40,5 miliardy korun, což je o 15 procent více než v roce 2000.

Leasingu automobilů v Evropské unii vévodí Německo, kde lidé na leasing loni nakoupili vozy za 580 miliard Kč, tedy o 14 procent více než předloni. Leasing automobilů se zvedl také ve Francii (o 25 procent), Itálii (deset procent) a Španělsku (osm procent). Velká Británie naopak zaznamenala pokles o osm procent na 301 miliard korun.

"V porovnání ze západoevropskými zeměmi je tedy situace v Česku velmi příznivá. Celková hodnota automobilů koupených na leasing je totiž vyšší než například ve Španělsku a v porovnání tempa růstu leasingového trhu obecně je na tom Česká republika stejně jako například Německo a Itálie," upozornil Peter Mikuš z GE Capital Leasing.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků