Podíl vozů pořízených formou leasingu je stále větší

Češi si stále častěji pořizují automobily formou leasingu. Podíl leasingu na prodeji nových automobilů se vyšplhal na 60 procent, což znamená meziroční nárůst o několik procent.

Klienti se při rozhodování o leasingu a výběru leasingové společnosti nejvíce zajímají o cenu a výši splátek. Vyplývá to z výzkumu společnosti AISA, kterou zveřejnila GE Capital Leasing.

Mezi uživateli aut na leasing působí jako další faktor pro rozhodování kvalita a rychlost vyřízení pojištění události, ochota společnosti řešit problémy, možnost úpravy splátkového kalendáře a možnost předčasného ukončení a převodu leasingové smlouvy.

V roce 2001 byly v tuzemsku uzavřeny smlouvy na nákup nových i ojetých automobilů za 40,5 miliardy korun, což je o 15 procent více než v roce 2000.

Leasingu automobilů v Evropské unii vévodí Německo, kde lidé na leasing loni nakoupili vozy za 580 miliard Kč, tedy o 14 procent více než předloni. Leasing automobilů se zvedl také ve Francii (o 25 procent), Itálii (deset procent) a Španělsku (osm procent). Velká Británie naopak zaznamenala pokles o osm procent na 301 miliard korun.

"V porovnání ze západoevropskými zeměmi je tedy situace v Česku velmi příznivá. Celková hodnota automobilů koupených na leasing je totiž vyšší než například ve Španělsku a v porovnání tempa růstu leasingového trhu obecně je na tom Česká republika stejně jako například Německo a Itálie," upozornil Peter Mikuš z GE Capital Leasing.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků