Podíl vozů pořízených formou leasingu je stále větší

Češi si stále častěji pořizují automobily formou leasingu. Podíl leasingu na prodeji nových automobilů se vyšplhal na 60 procent, což znamená meziroční nárůst o několik procent.

Klienti se při rozhodování o leasingu a výběru leasingové společnosti nejvíce zajímají o cenu a výši splátek. Vyplývá to z výzkumu společnosti AISA, kterou zveřejnila GE Capital Leasing.

Mezi uživateli aut na leasing působí jako další faktor pro rozhodování kvalita a rychlost vyřízení pojištění události, ochota společnosti řešit problémy, možnost úpravy splátkového kalendáře a možnost předčasného ukončení a převodu leasingové smlouvy.

V roce 2001 byly v tuzemsku uzavřeny smlouvy na nákup nových i ojetých automobilů za 40,5 miliardy korun, což je o 15 procent více než v roce 2000.

Leasingu automobilů v Evropské unii vévodí Německo, kde lidé na leasing loni nakoupili vozy za 580 miliard Kč, tedy o 14 procent více než předloni. Leasing automobilů se zvedl také ve Francii (o 25 procent), Itálii (deset procent) a Španělsku (osm procent). Velká Británie naopak zaznamenala pokles o osm procent na 301 miliard korun.

"V porovnání ze západoevropskými zeměmi je tedy situace v Česku velmi příznivá. Celková hodnota automobilů koupených na leasing je totiž vyšší než například ve Španělsku a v porovnání tempa růstu leasingového trhu obecně je na tom Česká republika stejně jako například Německo a Itálie," upozornil Peter Mikuš z GE Capital Leasing.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků