Poděbrady – Hradec Králové: Problémy se začínají řešit

Začátkem dubna zasedal výbor Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Mimo jiné jednal i o vzrůstajících dopravních problémech na komunikaci I/11, tedy v úseku Poděbrady – Hradec Králové.

Největší zátěž je v úseku Poděbrady – Nové Město, kde část vozidel odbočuje na komunikaci I/36 do Pardubic. Třebaže se dopravní problémy týkají všech obcí na této trase, dopravní zácpy se nejvíce projevují v Chlumci nad Cidlinou, kde je několik napojení na další komunikace a světelná křižovatka. Přechod přes vozovku je po větší část dne velmi komplikovaný a opakovaně dochází k vážným smrtelným úrazům.

Proto výbor SFDI schválil rozpočtové opatření na výstavbu okružních křižovatek v Chlumci nad Cidlinou a v Novém Městě. Tyto křižovatky připraví napojení komunikací na dálnici tak, aby byl vytvořen obchvat Chlumce nad Cidlinou. Jde o etapové řešení, protože křižovatky jsou součástí výsledného řešení pro napojení přivaděčů k D 11.

Křižovatky budou současně působit jako zpomalovací retardéry do doby zprovoznění obchvatu.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků