Poděbrady – Hradec Králové: Problémy se začínají řešit

Začátkem dubna zasedal výbor Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Mimo jiné jednal i o vzrůstajících dopravních problémech na komunikaci I/11, tedy v úseku Poděbrady – Hradec Králové.

Největší zátěž je v úseku Poděbrady – Nové Město, kde část vozidel odbočuje na komunikaci I/36 do Pardubic. Třebaže se dopravní problémy týkají všech obcí na této trase, dopravní zácpy se nejvíce projevují v Chlumci nad Cidlinou, kde je několik napojení na další komunikace a světelná křižovatka. Přechod přes vozovku je po větší část dne velmi komplikovaný a opakovaně dochází k vážným smrtelným úrazům.

Proto výbor SFDI schválil rozpočtové opatření na výstavbu okružních křižovatek v Chlumci nad Cidlinou a v Novém Městě. Tyto křižovatky připraví napojení komunikací na dálnici tak, aby byl vytvořen obchvat Chlumce nad Cidlinou. Jde o etapové řešení, protože křižovatky jsou součástí výsledného řešení pro napojení přivaděčů k D 11.

Křižovatky budou současně působit jako zpomalovací retardéry do doby zprovoznění obchvatu.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků