Po zavedení mýtného se úbytek kamionu nečeká

Pokud si někdo od zavedení elektronického mýtného slibuje, že na našich silnicích ubyde kamionové dopravy, bude nejspíš zklamán. Dle vyjádření ministerstva dopravy tvoří tranzitní vozy pouze 20 procent celkového počtu nákladní dopravy. Zbytek, tedy okolo 80 procent tvoří nákladní vozy, které mají start nebo cíl na našem území a tak zde budou jezdit bez ohledu na zavedení mýtného. Ministerstvo v optimistické verzi předpokládá, že se sníží tranzitní doprava maximálně o 30 procent, ale realističtější odhady jsou pouze okolo 20 procent. Znamená to tedy, že nákladní doprava jako celek klesne o čtyři až šest procent, což je velmi zanedbatelný pokles. Na druhou stranu mýtné přinese přinejmenším deset mld. korun a pokud se dobře reinvestují, můžeme se těšit na zkvalitnění silniční a dálniční sítě.
Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků