Po zavedení mýtného se úbytek kamionu nečeká

Pokud si někdo od zavedení elektronického mýtného slibuje, že na našich silnicích ubyde kamionové dopravy, bude nejspíš zklamán. Dle vyjádření ministerstva dopravy tvoří tranzitní vozy pouze 20 procent celkového počtu nákladní dopravy. Zbytek, tedy okolo 80 procent tvoří nákladní vozy, které mají start nebo cíl na našem území a tak zde budou jezdit bez ohledu na zavedení mýtného. Ministerstvo v optimistické verzi předpokládá, že se sníží tranzitní doprava maximálně o 30 procent, ale realističtější odhady jsou pouze okolo 20 procent. Znamená to tedy, že nákladní doprava jako celek klesne o čtyři až šest procent, což je velmi zanedbatelný pokles. Na druhou stranu mýtné přinese přinejmenším deset mld. korun a pokud se dobře reinvestují, můžeme se těšit na zkvalitnění silniční a dálniční sítě.
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků