Po propadu v roce 2020 hlásí Rolls-Royce rekordní výsledky. Taková čísla v historii ještě nezažil

Kdo se bál o budoucnost značky Rolls-Royce po propadu způsobeném pandemií v roce 2020, může si s klidem oddechnout. Loni automobilka doslova trhala rekordy.
Kapitoly článku

Rolls-Royce zveřejnil dlouho očekávané výsledky za uplynulý rok 2021. Nebyl sice moc sdílný, chválou ani ohromujícími čísly však nešetřil. Britská automobilka prodala 5586 vozů, něco takového se v její 117leté historii nestalo. Meziročně si polepšila o 49 %.

Uhodnout nejprodávanější model není těžké, je jím SUV Cullinan společně s novou generací Ghostu. Rekordní prodeje sklízel Rolls-Royce ve všech klíčových regionech v Číně, Severní Americe a Asii. Výroba objednaných vozidel už plní pořadníky na třetí čtvrtletí tohoto roku.

Zajímavostí je výrazná obliba zakázkových úprav. Příkladem jsou Phantom Oribe, na jehož vzniku se podílela společnost Hermès, dále Phantom Tempus i řada Black Badge Wraith a Dawn Landspeed. Loni na sebe program zakázkových vozů Rolls‑Royce strhl pozornost unikátní kreací Boat Tail za 28 milionů dolarů.

Torsten Müller-Ötvös, generální ředitel Rolls-Royce Motor Cars, označil rok 2021 za fenomenální a poděkoval všem zaměstnancům za jejich výkony. Jako klíčové body úspěchu uvedl představení nové generace Ghostu a řady Black Badge Ghost i rostoucí poptávku po zakázkových automobilech.

Příští rok do výsledků promluví očekávaný model Spectre s elektrickým pohonem. Aktuálně Rolls-Royce zaměstnává na 2000 lidí a továrna v Goodwoodu běží na maximální kapacitu. Příští rok přijme dalších 37 učňů, což dokládá rostoucí ambice značky.

Rolls-Royce

Britskou společnost Rolls-Royce založili v roce 1906 Charles Rolls a Henry Royce. Vedle vojenské techniky, leteckých a lodních motorů je známá hlavně jako výrobce luxusních automobilů.

Od roku 1998 patří Rolls-Royce do skupiny BMW.

Rolls-Royce Phantom • Rolls-Royce Cullinan • Rolls-Royce Ghost • Rolls-Royce Wraith • Rolls-Royce Dawn

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz