BMW

Po nehodě BMW iX v Německu jeden mrtvý, devět zraněných. Mluvčí českého BMW prozradil, jak to bylo s „Autopilotem“

V oblasti Reutlingenu v Bádensku-Württembersku došlo k vážně bouračce tří vozidel, kterou zřejmě způsobil řidič bavorského SUV.

Mluvčí Reutlingenské policie uvedl, že elektrické BMW iX s pěti osobami na palubě vyjelo v pondělí odpoledne ze svého pruhu v zatáčce. Nejprve se střetlo s Citroënem v opačném pruhu, jehož 70letá řidička ztratila kontrolu nad vozem a narazila do dalšího vozidla s dvěma osobami uvnitř. To začalo hořet. BMW dále čelně vrazilo do dodávky Mercedes-Benz, v němž střet nepřežil spolujezdec.

Na místě zasahovaly čtyři záchranářské helikoptéry a s následky pomáhalo několik desítek hasičů. Zranění byli rozvezeni do okolních nemocnic, včetně posádky iX, tvořené třemi dospělými ve věku 31, 42 a 47 let plus osmnáctiměsíčním dítětem. Šlo o testovací vozidlo vybavené kamerami, které bylo opatřeno nálepkami se symbolem kamery, logem BMW, QR kódem a odkazem na adresu bmw.com/autonomousdriving. Tyto nálepky však neznamenají, že vůz disponuje funkcemi pro autonomní jízdu.

Na odkazu se mohou účastníci provozu informovat o ochraně osobních údajů a případně vznést námitku proti použití videozáznamu. Tiskový mluvčí českého zastoupení BMW David Haidinger na náš dotaz k incidentu uvedl, že automobilka je v úzkém kontaktu s vyšetřujícími orgány a iX nebylo v okamžiku nehody v semi autonomním módu (vůz je vybaven úrovní 2, která tak jako tak vyžaduje účast řidiče a ten je v případě nehody zodpovědný).

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Diskuze (5) Další článek: Koncept Polestar O2 půjde do sériové výroby. Odstartuje limitovanou edicí a objednávky jsou již otevřené

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz