Po Berlíně jezdí sedmimetrové limuzíny Trabant. Projet se v nich můžete i vy

Možná byste si slova „Trabant“ a „limuzína“ nikdy nespojovali k sobě. Všechno je jednou poprvé.

Konverze na limuzínu byste dnes mohli zahlédnout takřka u jakéhokoliv auta a nebudete se divit. Takový prodloužený Trabant ale stále umí vzbudit zájem. Společnost Trabi XXL hned tři takové limuzíny z klasického Trabantu provozuje, a to jako prohlídková/turistická vozidla k jízdě po Berlíně nebo v rámci nejrůznějších akcí.

Melkus RS 1000 vycházel z vysmívaného Wartburgu. I s dvoutaktem uměl 210 km/h

Melkus RS 1000 vycházel z vysmívaného Wartburgu. I s dvoutaktem uměl 210 km/h

Takzvaný Trabi XXL je vytvořen z celkem čtyřech dárcovských vozidel s díly z původního modelu 601 i pozdější čtyřtaktní verze 1.1. Do celkové konstrukce samozřejmě patří pořádně vyztužení prodlouženého středu vozu a hned dvojice zadních náprav. Vlastně tedy mluvíme o šestikolovém Trabantu.

Z modernějšího Trabantu 1.1 mají limuzíny používat právě i 1,1litrový čtyřválec původem z VW Polo. Na klidné ploužení s kilogramy navíc dle všeho stačí. Limuzíny měří kolem 7 metrů, dovnitř se vejde 5 cestujících (+ řidič) a uvnitř nechybí kožené čalounění, koberec s dlouhým vlasem, ambientní osvětlení a pořádný audiosystém.

ABT vyladil Audi S8. Velká limuzína má 700 koní a stovku dá za 3,4 sekundy!

ABT vyladil Audi S8. Velká limuzína má 700 koní a stovku dá za 3,4 sekundy!

Kabina je přitom rozdělena stejně jako u klasických limuzín, takže cestující vzadu jsou od řidiče oddělení přepážkou. Pohodlnější koukání na památky Berlína pak zajišťuje dvojice plátěných, stahovacích střech. A aby toho nebylo málo, Trabi XXL je vybaven i podsvíceným podvozkem.

Až tedy budete někdy na návštěvě v hlavním městě Německa, prodloužený Trabant vás zřejmě už nepřekvapí. Cenovky za využití limuzíny startují na 149 euro (asi 3900 Kč).

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 63 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků