Po asfaltu i štěrku. Hybridní Porsche Cayenne si připsalo neobvyklý rekord na okruhu

Porsche vlastně ani neskrývá, že tento „rekord“ nemá žádnou výpovědní hodnotu.

Stanovení rekordu ve velice úzké kategorii, ve které je naprosto mylné očekávat jakoukoliv konkurenci, se v posledních letech stalo perfektním PR nástrojem automobilek k propagaci nových modelů. Na rozdíl od ostatních se však Porsche v tomto případě nebojí svůj „rekord“ v tiskové zprávě ohraničit uvozovkami a nedávat mu přílišný význam.

Hlavní je, že jako výsledek máme cool video, kde se nejnovější Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid prohání svižným tempem po okruhu. Což by nebylo tak nezvyklé, kdyby zmíněným okruhem nebyl švédský Gotland Ring, který ještě není zcela dokončen, a některé jeho úseky jsou pouhými štěrkovými cestičkami.

Nové Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid je důkazem, že i hybridy můžete mít rádi

Nové Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid je důkazem, že i hybridy můžete mít rádi

Nedostavěný okruh tak hybridní Cayenne během natáčení zajelo za „rekordní“ 3 minuty a 51 vteřin. Rekordní, protože na okruhu dosud nikdo měřené kolo nezajel, navíc v tomto stádiu výstavby. Je tedy vysoce pravděpodobné, že rivalitu mezi automobilkami zde Porsche nerozjede a výkonné SUV si tento „rekord“ udrží minimálně do další generace.

Pro info, Cayenne řídil německý závodník a moderátor Tim Schrick a auto jelo na standardních silničních pneumatikách. Severní 3,2kilometrová část Gotland Ringu je již vyasfaltována, zatímco zbývající jižní 4,2kilometrová část teprve na svůj povrch čeká.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

dnes | Vladimír Kadera | 30 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 79 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků