Po asfaltu i štěrku. Hybridní Porsche Cayenne si připsalo neobvyklý rekord na okruhu

Porsche vlastně ani neskrývá, že tento „rekord“ nemá žádnou výpovědní hodnotu.

Stanovení rekordu ve velice úzké kategorii, ve které je naprosto mylné očekávat jakoukoliv konkurenci, se v posledních letech stalo perfektním PR nástrojem automobilek k propagaci nových modelů. Na rozdíl od ostatních se však Porsche v tomto případě nebojí svůj „rekord“ v tiskové zprávě ohraničit uvozovkami a nedávat mu přílišný význam.

Hlavní je, že jako výsledek máme cool video, kde se nejnovější Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid prohání svižným tempem po okruhu. Což by nebylo tak nezvyklé, kdyby zmíněným okruhem nebyl švédský Gotland Ring, který ještě není zcela dokončen, a některé jeho úseky jsou pouhými štěrkovými cestičkami.

Nové Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid je důkazem, že i hybridy můžete mít rádi

Nové Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid je důkazem, že i hybridy můžete mít rádi

Nedostavěný okruh tak hybridní Cayenne během natáčení zajelo za „rekordní“ 3 minuty a 51 vteřin. Rekordní, protože na okruhu dosud nikdo měřené kolo nezajel, navíc v tomto stádiu výstavby. Je tedy vysoce pravděpodobné, že rivalitu mezi automobilkami zde Porsche nerozjede a výkonné SUV si tento „rekord“ udrží minimálně do další generace.

Pro info, Cayenne řídil německý závodník a moderátor Tim Schrick a auto jelo na standardních silničních pneumatikách. Severní 3,2kilometrová část Gotland Ringu je již vyasfaltována, zatímco zbývající jižní 4,2kilometrová část teprve na svůj povrch čeká.

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

včera | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků