Po asfaltu i štěrku. Hybridní Porsche Cayenne si připsalo neobvyklý rekord na okruhu

Porsche vlastně ani neskrývá, že tento „rekord“ nemá žádnou výpovědní hodnotu.

Stanovení rekordu ve velice úzké kategorii, ve které je naprosto mylné očekávat jakoukoliv konkurenci, se v posledních letech stalo perfektním PR nástrojem automobilek k propagaci nových modelů. Na rozdíl od ostatních se však Porsche v tomto případě nebojí svůj „rekord“ v tiskové zprávě ohraničit uvozovkami a nedávat mu přílišný význam.

Hlavní je, že jako výsledek máme cool video, kde se nejnovější Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid prohání svižným tempem po okruhu. Což by nebylo tak nezvyklé, kdyby zmíněným okruhem nebyl švédský Gotland Ring, který ještě není zcela dokončen, a některé jeho úseky jsou pouhými štěrkovými cestičkami.

Nové Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid je důkazem, že i hybridy můžete mít rádi

Nové Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid je důkazem, že i hybridy můžete mít rádi

Nedostavěný okruh tak hybridní Cayenne během natáčení zajelo za „rekordní“ 3 minuty a 51 vteřin. Rekordní, protože na okruhu dosud nikdo měřené kolo nezajel, navíc v tomto stádiu výstavby. Je tedy vysoce pravděpodobné, že rivalitu mezi automobilkami zde Porsche nerozjede a výkonné SUV si tento „rekord“ udrží minimálně do další generace.

Pro info, Cayenne řídil německý závodník a moderátor Tim Schrick a auto jelo na standardních silničních pneumatikách. Severní 3,2kilometrová část Gotland Ringu je již vyasfaltována, zatímco zbývající jižní 4,2kilometrová část teprve na svůj povrch čeká.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

včera | Svět motorů | 36 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků