Po asfaltu i štěrku. Hybridní Porsche Cayenne si připsalo neobvyklý rekord na okruhu

Porsche vlastně ani neskrývá, že tento „rekord“ nemá žádnou výpovědní hodnotu.

Stanovení rekordu ve velice úzké kategorii, ve které je naprosto mylné očekávat jakoukoliv konkurenci, se v posledních letech stalo perfektním PR nástrojem automobilek k propagaci nových modelů. Na rozdíl od ostatních se však Porsche v tomto případě nebojí svůj „rekord“ v tiskové zprávě ohraničit uvozovkami a nedávat mu přílišný význam.

Hlavní je, že jako výsledek máme cool video, kde se nejnovější Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid prohání svižným tempem po okruhu. Což by nebylo tak nezvyklé, kdyby zmíněným okruhem nebyl švédský Gotland Ring, který ještě není zcela dokončen, a některé jeho úseky jsou pouhými štěrkovými cestičkami.

Nové Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid je důkazem, že i hybridy můžete mít rádi

Nové Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid je důkazem, že i hybridy můžete mít rádi

Nedostavěný okruh tak hybridní Cayenne během natáčení zajelo za „rekordní“ 3 minuty a 51 vteřin. Rekordní, protože na okruhu dosud nikdo měřené kolo nezajel, navíc v tomto stádiu výstavby. Je tedy vysoce pravděpodobné, že rivalitu mezi automobilkami zde Porsche nerozjede a výkonné SUV si tento „rekord“ udrží minimálně do další generace.

Pro info, Cayenne řídil německý závodník a moderátor Tim Schrick a auto jelo na standardních silničních pneumatikách. Severní 3,2kilometrová část Gotland Ringu je již vyasfaltována, zatímco zbývající jižní 4,2kilometrová část teprve na svůj povrch čeká.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

včera | Jan Mička | 76 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 22 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků