Plug-in hybridní Jeepy prošly testováním ve Švédsku. Budou nejsilnějšími verzemi nabídky

Příchod elektrifikovaných Jeepů je nevyhnutelný. Automobilka se nyní podělila o záběry testování hybridů v mrazivých podmínkách.

Už není překvapením, že do trendu (a nutnosti) elektrifikace vstoupí i americký Jeep. Značka plánuje své první plug-in hybridní varianty 4xe přivést u modelů Renegade a Compass, tedy v městu přívětivějších SUV. Nevyhnutelně se ale elektrifikované verze později dočká také ikonický off-road Wrangler, v budoucnu následovaný pick-upem Gladiator.

Zatím ale nepředbíhejme. Ačkoliv nechce Jeep s hybridy zahálet, prvotiny Renegade a Compass s pohonem 4xe ještě automobilka testuje v krutě mrazivých podmínkách testovacího střediska ve švédském Arjeplogu – tradičním místě výrobců k prověření schopností svých nejnovějších modelů.

Nový Ford Bronco odhalen únikem. Má dvě verze, zaútočí na Jeep i Land Rover

Nový Ford Bronco odhalen únikem. Má dvě verze, zaútočí na Jeep i Land Rover

Do Švédska přitom hybridy Jeepu vyrazily po svých přímo z továrny koncernu FCA v Turíně v Itálii. Součástí testování byla tedy kromě zmíněného polygonu i 3800 kilometrů jízda v reálných podmínkách na veřejných silnicích směrem na místo.  

Podrobnosti o plug-in hybridním ústrojí 4xe nám už Jeep dříve popsal. Přeplňovaný čtyřválec 1.3 MultiAir III vpředu doplňuje elektromotor, čímž Renegade a Compass nabídnou systémový výkon až 240 koní (176 kW) a stanou se nejsilnějšími variantami v nabídce. Součástí systému je v podlaze uložený bateriový modul o kapacitě 11,4 kW. Oba modely by měly v čistě elektrickém režimu ujet až 50 kilometrů.

Hennessey upravil Jeep Gladiator. Pod kapotu mu zasadil V8 Hellcat s 1000 koní

Hennessey upravil Jeep Gladiator. Pod kapotu mu zasadil V8 Hellcat s 1000 koní

Ani hybridní modely nebudou ochuzeny o pohon všech kol. Ten je zajištěn novým systémem eAWD, který dodatečný pohon zadní nápravy zajišťuje samostatným elektromotorem. Klasickou hnací hřídel vedoucí od přední nápravy zde tedy nenajdete. Rozdělení točivého momentu pro každou nápravu tak probíhá nezávisle.

Ačkoliv Jeep původně plánoval spuštění prodeje hybridních verzí Renegade a Compassu na druhou polovinu roku 2020, se současným stavem evropského automobilové průmyslu v době pandemie koronaviru je určitý odklad data uvedení zcela možný.

Jeep

Jeep, založený v roce 1941, zvítězil v soutěži vyhlášené americkou armádou. Od roku 1945 začal vyrábět i civilní terénní automobily.

Je to tradiční výrobce off-roadů a jeho název je často synonymem pro tento typ automobilů. Patří do skupiny Chrysler.

Jeep Renegade • Jeep Compass •​ Jeep Cherokee •​ Jeep Wrangler

TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
První jízda s ostrým Fordem Puma ST: Už jsme si potykali, zanechal hluboký dojem

Ford Puma ST

Český Ford přivezl prvních pár kousků ostrého modelu Puma ST. Měli jsme možnost se s jedním z nich projet a nyní se podělíme o první dojmy.

16.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 52 příspěvků