Plug-in hybridní Jeepy prošly testováním ve Švédsku. Budou nejsilnějšími verzemi nabídky

Příchod elektrifikovaných Jeepů je nevyhnutelný. Automobilka se nyní podělila o záběry testování hybridů v mrazivých podmínkách.

Už není překvapením, že do trendu (a nutnosti) elektrifikace vstoupí i americký Jeep. Značka plánuje své první plug-in hybridní varianty 4xe přivést u modelů Renegade a Compass, tedy v městu přívětivějších SUV. Nevyhnutelně se ale elektrifikované verze později dočká také ikonický off-road Wrangler, v budoucnu následovaný pick-upem Gladiator.

Zatím ale nepředbíhejme. Ačkoliv nechce Jeep s hybridy zahálet, prvotiny Renegade a Compass s pohonem 4xe ještě automobilka testuje v krutě mrazivých podmínkách testovacího střediska ve švédském Arjeplogu – tradičním místě výrobců k prověření schopností svých nejnovějších modelů.

Nový Ford Bronco odhalen únikem. Má dvě verze, zaútočí na Jeep i Land Rover

Nový Ford Bronco odhalen únikem. Má dvě verze, zaútočí na Jeep i Land Rover

Do Švédska přitom hybridy Jeepu vyrazily po svých přímo z továrny koncernu FCA v Turíně v Itálii. Součástí testování byla tedy kromě zmíněného polygonu i 3800 kilometrů jízda v reálných podmínkách na veřejných silnicích směrem na místo.  

Podrobnosti o plug-in hybridním ústrojí 4xe nám už Jeep dříve popsal. Přeplňovaný čtyřválec 1.3 MultiAir III vpředu doplňuje elektromotor, čímž Renegade a Compass nabídnou systémový výkon až 240 koní (176 kW) a stanou se nejsilnějšími variantami v nabídce. Součástí systému je v podlaze uložený bateriový modul o kapacitě 11,4 kW. Oba modely by měly v čistě elektrickém režimu ujet až 50 kilometrů.

Hennessey upravil Jeep Gladiator. Pod kapotu mu zasadil V8 Hellcat s 1000 koní

Hennessey upravil Jeep Gladiator. Pod kapotu mu zasadil V8 Hellcat s 1000 koní

Ani hybridní modely nebudou ochuzeny o pohon všech kol. Ten je zajištěn novým systémem eAWD, který dodatečný pohon zadní nápravy zajišťuje samostatným elektromotorem. Klasickou hnací hřídel vedoucí od přední nápravy zde tedy nenajdete. Rozdělení točivého momentu pro každou nápravu tak probíhá nezávisle.

Ačkoliv Jeep původně plánoval spuštění prodeje hybridních verzí Renegade a Compassu na druhou polovinu roku 2020, se současným stavem evropského automobilové průmyslu v době pandemie koronaviru je určitý odklad data uvedení zcela možný.

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 47 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků