Playstation 5 je konečně venku. Gran Turismo 7 z něj vymáčkne maximum

Připravte si ovladače! Grafika konzole PS5 bere dech. S uvedením na trh se vrátí i oblíbená značka automobilových nadšenců.

Včera byl ve světě konzolových her nejzásadnější moment za posledních sedm let. Na obrazovky po celém světě se totiž živě vysílalo představení nové konzole Playstation 5 od společnosti Sony. Playstation, jeden z praotců všech hráčů, spojuje generace a s každou další verzí posune úroveň zážitku o pořádný kus kupředu.

Během včerejšího streamu se samozřejmě představovaly i hry. Některé z nich si budete moct zahrát už na konci letošního roku, společně s uvedením konzole na trh. Představily se zavedené značky i nováčci, kteří si chtějí vybudovat novou franšízu a ukázat, že z nové generace konzole vytlučou maximum.

Hledá se nejlepší řidič Toyoty Supra! Šampionátu se můžete účastnit i z kuchyně

Hledá se nejlepší řidič Toyoty Supra! Šampionátu se můžete účastnit i z kuchyně

Mezi novinkami se jasně blýsklo studio Polyphony Digital, které pro novou generaci hraní připravilo nový díl veleúspěšné závodní hry Gran Turismo. V pořadí již sedmá hra pro hráče s benzínem v krvi se představila sedm let po šestém dílu a tři roky po vydání motorsportově zaměřeného dílu Gran Turismo Sport.

Značka Gran Turismo vznikla v roce 1997 a za 23 let uběhla neskutečnou cestu. Okolo hry je extrémně silná fanouškovská základna, kterou má třeba i značka Need for Speed. Sedmý díl se na obrazovkách ukázal s plnotučnou tříminutovou ukázkou, která nešetří epickými momenty a ukazuje i záběry z hraní.

Škoda připravila virtuální šampionát rallye, který je pro všechny. Je to ale výzva!

Škoda připravila virtuální šampionát rallye, který je pro všechny. Je to ale výzva!

Už podle prvních ukázek je jasné, že nás nemine epické zavodění po celém světě ve stovkách aut různých výrobců. Přesná čísla ovšem zatím nemáme. Podle ukázek nás ale nemine závodění třeba v Le Mans z éry McQueena. Těšit se ale můžeme i na závody s vozy, které byly pro hru přímo navrhnuty.

Čeští distributoři očekávají příchod konzole Playstation 5 na český trh v listopadu letošního roku. Některé zdroje se shodují, že cena se bude pohybovat okolo 18 tisíc korun.

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 34 příspěvků