Plány Subaru do budoucna: Nové BRZ čekejte na jaře, elektromobil za dva roky

Časová osa chystaných modelů Subaru ukazuje hned několik zajímavých kousků.

O budoucnosti Subaru a chystaných modelech japonské automobilky jsme tu a tam něco zaslechli. Nyní se ovšem z interní konference značky objevila na Instagramu Autoguide fotka časové osy produkce nových modelů, která měla nejspíše zůstat v tajnosti. A nové informace potěší především nadšence do řízení.

Přestože už víme, že Subaru testuje prototypy nové generace sportovního kupé BRZ, z časové osy máme potvrzen start produkce modelu už na jaře 2021. Ostatně léto 2021 už dříve zmiňovaly uniklé informace Toyoty v rámci nové GT86, jelikož novinka přijede opět se sdílenou technikou mezi oběma značkami.

Hybridní Subaru Impreza dorazilo do ČR. Malou úsporu benzinu nedá příliš lacino

Hybridní Subaru Impreza dorazilo do ČR. Malou úsporu benzinu nedá příliš lacino

Podle britského Autocaru budou oba vozy postaveny na nové platformě (od Toyoty) a pohonnou jednotku opět zajistí Subaru. Boxeru se tedy sporťáky nevzdají, přičemž se mluví o větším a tentokrát přeplňovaném 2,4litrovém čtyřválci s výkonem okolo 260 koní (191 kW). S turbodmychadlem pod kapotou by si vozy silně polepšily i po stránce točivého momentu.

Dále ukazuje časová osa i známá označení WRX, s novou generací na podzim 2021, zatímco nové STI plánuje značka na konec roku 2022. Nová generace vrcholného sportovní Subaru by mohla nabídnout výkon v rozmezí 300 koní (WRX) až 400 koní (STI). Design novinky už nejspíš dříve napověděl koncept Viziv Performance STI.

Hledáte ideální auto na české silnice? Terénní úprava Subaru XV nevyjde draho

Hledáte ideální auto na české silnice? Terénní úprava Subaru XV nevyjde draho

Mezitím na začátku roku 2022 plánuje Subaru rozjet výrobu nového, dosud nepojmenovaného elektromobilu, který je rovněž vyvíjen ve spolupráci s Toyotou. Novou Imprezu pak vidí automobilka na rok 2023, společně s novým Crosstrekem (americké dvojče Subaru XV). S velkou pravděpodobností tedy koukáme na časovou osu pro americký trh, v rámci produkce by se ovšem nemusela data oproti Evropě natolik lišit.

Subaru

Počátky japonského Subaru jsou v roce 1917 ve firmě vyrábějící vojenská letadla. V 50. letech se přejmenovala na současné Fuji Heavy Industries a v roce 1954 vzniklo první auto.

Pro Subaru je typické používání motorů typu boxer a pohon všech kol.

Subaru Impreza • Subaru Levorg • Subaru Outback • Subaru Forester • Subaru XV • Subaru BRZ

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

dnes | Jiří BaborskýOndřej Mára | 26 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků