Plány Jeepu pro Evropu: Příjezd Gladiatoru v roce 2020 a uvedení dalších dvou SUV

Americký Jeep má v plánu dále rozšířit své působení na evropském trhu. Čekejte příjezd pick-upu Gladiator a v budoucnu možná dvě nová SUV.

Na autosalonu v Ženevě se britskému Autocaru podařilo získat zajímavé informace o plánech Jeepu na evropském trhu. Americká značka zdá se nemá v plánu polevit s pozitivními čísly prodejů na starém kontinentu. Za minulý rok Jeep v tomto regionu prodal na 170.000 vozidel, což byl oproti předešlému roku nárůst o silných 50 %.

V počtu prodejů tak minulý rok Jeep překonal dokonce britský Land Rover. Pozitivní vlnu má ovšem v první polovině roku 2020 dále podpořit uvedení pick-upu Gladiator do prodeje. „Nebude se prodávat ve velkých počtech, ale našim zákazníkům se představa takové vozu očividně zamlouvá,“ okomentoval prodej Gladiatoru Jeff Hines, vedoucí evropského Jeepu.

Jeepy Renegade a Compass dostávají hybridní techniku. Mohou mít až 240 koní

Jeepy Renegade a Compass dostávají hybridní techniku. Mohou mít až 240 koní

Dvojice zatím nejprodávanějších evropských modelů Renegade a Compass se pak začne od roku 2020 vyrábět v Itálii a oba vozy přijedou rovněž v plug-in hybridních variantách, o nichž jsme ostatně již psali. Rovněž je v plánu uvedení výbavové linie „S“, která by napříč modelovou řadou nabídla specifikace zaměřené ještě více na silniční využití než terén.

Do Evropy by nakonec mohly zamířit hned dva další nové modely. Jeep již potvrdil myšlenku sedmimístného SUV, které by doplnilo současný Grand Cherokee o další rodinně zaměřený model. Této novinky bychom se měli dočkat do roku 2022. Mimo to Jeep pracuje na znovuoživení jména Grand Wagoneer, které by mělo v nabídce zastávat místo vlajkové lodi automobilky, tedy vrcholně luxusního SUV.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

dnes | Vladimír Kadera | 15 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků