Plány Jeepu pro Evropu: Příjezd Gladiatoru v roce 2020 a uvedení dalších dvou SUV

Americký Jeep má v plánu dále rozšířit své působení na evropském trhu. Čekejte příjezd pick-upu Gladiator a v budoucnu možná dvě nová SUV.

Na autosalonu v Ženevě se britskému Autocaru podařilo získat zajímavé informace o plánech Jeepu na evropském trhu. Americká značka zdá se nemá v plánu polevit s pozitivními čísly prodejů na starém kontinentu. Za minulý rok Jeep v tomto regionu prodal na 170.000 vozidel, což byl oproti předešlému roku nárůst o silných 50 %.

V počtu prodejů tak minulý rok Jeep překonal dokonce britský Land Rover. Pozitivní vlnu má ovšem v první polovině roku 2020 dále podpořit uvedení pick-upu Gladiator do prodeje. „Nebude se prodávat ve velkých počtech, ale našim zákazníkům se představa takové vozu očividně zamlouvá,“ okomentoval prodej Gladiatoru Jeff Hines, vedoucí evropského Jeepu.

Jeepy Renegade a Compass dostávají hybridní techniku. Mohou mít až 240 koní

Jeepy Renegade a Compass dostávají hybridní techniku. Mohou mít až 240 koní

Dvojice zatím nejprodávanějších evropských modelů Renegade a Compass se pak začne od roku 2020 vyrábět v Itálii a oba vozy přijedou rovněž v plug-in hybridních variantách, o nichž jsme ostatně již psali. Rovněž je v plánu uvedení výbavové linie „S“, která by napříč modelovou řadou nabídla specifikace zaměřené ještě více na silniční využití než terén.

Do Evropy by nakonec mohly zamířit hned dva další nové modely. Jeep již potvrdil myšlenku sedmimístného SUV, které by doplnilo současný Grand Cherokee o další rodinně zaměřený model. Této novinky bychom se měli dočkat do roku 2022. Mimo to Jeep pracuje na znovuoživení jména Grand Wagoneer, které by mělo v nabídce zastávat místo vlajkové lodi automobilky, tedy vrcholně luxusního SUV.

Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4M (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

21.  3.  2019 | Petr Schnagl | 46 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 13 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků