Plány Jeepu pro Evropu: Příjezd Gladiatoru v roce 2020 a uvedení dalších dvou SUV

Americký Jeep má v plánu dále rozšířit své působení na evropském trhu. Čekejte příjezd pick-upu Gladiator a v budoucnu možná dvě nová SUV.

Na autosalonu v Ženevě se britskému Autocaru podařilo získat zajímavé informace o plánech Jeepu na evropském trhu. Americká značka zdá se nemá v plánu polevit s pozitivními čísly prodejů na starém kontinentu. Za minulý rok Jeep v tomto regionu prodal na 170.000 vozidel, což byl oproti předešlému roku nárůst o silných 50 %.

V počtu prodejů tak minulý rok Jeep překonal dokonce britský Land Rover. Pozitivní vlnu má ovšem v první polovině roku 2020 dále podpořit uvedení pick-upu Gladiator do prodeje. „Nebude se prodávat ve velkých počtech, ale našim zákazníkům se představa takové vozu očividně zamlouvá,“ okomentoval prodej Gladiatoru Jeff Hines, vedoucí evropského Jeepu.

Jeepy Renegade a Compass dostávají hybridní techniku. Mohou mít až 240 koní

Jeepy Renegade a Compass dostávají hybridní techniku. Mohou mít až 240 koní

Dvojice zatím nejprodávanějších evropských modelů Renegade a Compass se pak začne od roku 2020 vyrábět v Itálii a oba vozy přijedou rovněž v plug-in hybridních variantách, o nichž jsme ostatně již psali. Rovněž je v plánu uvedení výbavové linie „S“, která by napříč modelovou řadou nabídla specifikace zaměřené ještě více na silniční využití než terén.

Do Evropy by nakonec mohly zamířit hned dva další nové modely. Jeep již potvrdil myšlenku sedmimístného SUV, které by doplnilo současný Grand Cherokee o další rodinně zaměřený model. Této novinky bychom se měli dočkat do roku 2022. Mimo to Jeep pracuje na znovuoživení jména Grand Wagoneer, které by mělo v nabídce zastávat místo vlajkové lodi automobilky, tedy vrcholně luxusního SUV.

První svezení: Ford Mondeo Hybrid chytá druhý dech jako kombi. Má šanci uspět?

Ford Mondeo 2.0 Hybrid iCVT (první svezení)

Benzin-elektrické pohonné ústrojí Mondea se v závěru své kariéry stěhuje do kombíku. Kufr zmenšuje i tady, ztráta ale není tak citelná, a navíc lze tuto verzi pořídit za zajímavou akční cenu.

včera | Miro Mihálik | 29 příspěvků
TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 49 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků