Plány Jeepu pro Evropu: Příjezd Gladiatoru v roce 2020 a uvedení dalších dvou SUV

Americký Jeep má v plánu dále rozšířit své působení na evropském trhu. Čekejte příjezd pick-upu Gladiator a v budoucnu možná dvě nová SUV.

Na autosalonu v Ženevě se britskému Autocaru podařilo získat zajímavé informace o plánech Jeepu na evropském trhu. Americká značka zdá se nemá v plánu polevit s pozitivními čísly prodejů na starém kontinentu. Za minulý rok Jeep v tomto regionu prodal na 170.000 vozidel, což byl oproti předešlému roku nárůst o silných 50 %.

V počtu prodejů tak minulý rok Jeep překonal dokonce britský Land Rover. Pozitivní vlnu má ovšem v první polovině roku 2020 dále podpořit uvedení pick-upu Gladiator do prodeje. „Nebude se prodávat ve velkých počtech, ale našim zákazníkům se představa takové vozu očividně zamlouvá,“ okomentoval prodej Gladiatoru Jeff Hines, vedoucí evropského Jeepu.

Jeepy Renegade a Compass dostávají hybridní techniku. Mohou mít až 240 koní

Jeepy Renegade a Compass dostávají hybridní techniku. Mohou mít až 240 koní

Dvojice zatím nejprodávanějších evropských modelů Renegade a Compass se pak začne od roku 2020 vyrábět v Itálii a oba vozy přijedou rovněž v plug-in hybridních variantách, o nichž jsme ostatně již psali. Rovněž je v plánu uvedení výbavové linie „S“, která by napříč modelovou řadou nabídla specifikace zaměřené ještě více na silniční využití než terén.

Do Evropy by nakonec mohly zamířit hned dva další nové modely. Jeep již potvrdil myšlenku sedmimístného SUV, které by doplnilo současný Grand Cherokee o další rodinně zaměřený model. Této novinky bychom se měli dočkat do roku 2022. Mimo to Jeep pracuje na znovuoživení jména Grand Wagoneer, které by mělo v nabídce zastávat místo vlajkové lodi automobilky, tedy vrcholně luxusního SUV.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

včera | Michal Dokoupil | 51 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků