Pininfarina plánuje prorazit s autem na elektrický pohon

Italská společnost zabývající se designem, která se už nějakou tu dobu pohybuje na pokraji krachu, se rozhodla, že se vrátí zpátky. Plány jsou to opravdu smělé, protože společnost plánuje zahájit produkci vozidla, které bude pohánět elektromotor. Ačkoliv tyto informace zatím nejsou oficiální, víme, že automobilka si s podobnou myšlenkou už jistou dobu pohrává.

Společnost uzavřela dohodu o spolupráci s francouzským koncernem Bolloré Group, který se bude podílet na výrobě baterií. Samotný vůz má disponovat jen elektromotorem, který na jedno nabití zvládne 250 km a pětiminutové nabíjení mu dodá energii na 25 km jízdy. Pohon bude zajišťovat vysokokapacitní baterie, které životnost je kolem 200 tisíc nejezděných km. Elektromotor nebude nějak zvlášť výkonný, ovšem maximální rychlost kolem 130 km/h a zrychlení na 50 km/h za 4,9 sekundy budou pro městské ježdění bohatě stačit. Vnějšek vozu bude pravděpodobně odvozen z futuristicky vypadajícího konceptu Pininfarina Sintesi, který byl představen na letošním ženevském autosalonu.

Odvážnější tvrzení je však to, že Pininfarina plánuje vyrábět 15 tisíc kusů tohoto vozu ročně, přičemž s prodeji se počítá po celé Evropě, USA a Japonsku. Nový elektrovůz by si podle plánu měl svého prvního zákazníka najít již začátkem roku 2010. Podle vedení automobilky by nový elektromobil mohl postavit společnost opět „na nohy“.

Klepněte pro větší obrázek
Pininfarina Sintesi Concept

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky