Pininfarina Nido: konkurence pro Smart

Italská designerská kapacita, Pininfarina, si pro každý autosalon připraví nějakou „drobnost“. Výjimkou není ani právě probíhající autoshow v Paříži, kde můžete najít malé vozítko s názvem Nido.

Tip: Stáhněte si plakáty novinek z pařížského autosalónu včetně Nida

Malé dvousedadlové auto bylo celé navrženo a vyvinuto s myšlenkou co nejvíce ochránit posádku uvnitř vozu. Motor s náhonem na zadní nápravu je umístněn za sedadly a spolu s ocelovým podvozkem tvoří 2/3 celkové hmotnosti. Uvnitř je pro posádku utvořena speciální ochranná skořepina, která se může posunout nezávisle na konstrukci rámu karoserie. Mezi vnější karoserií a skořepinou je vpředu i vzadu speciální materiál navrhnutý tak, aby pohltil maximální možnou sílu nárazu při autonehodě.

Velké závěsy dveří a jejich celková úprava zabraňují zablokování a umožňují v případě nehody snadný úniku z vozu. Všechny povrchové materiály jsou navrženy a sestrojeny tak, aby co nejvíce minimalizovaly poranění chodce. Vůz se ovládá pomocí multifunkčního volantu, čalounění interiéru slouží i jako suchý zip pro některé volně se pohybující části, například mobilní telefon.

Pininfarina si většinu těchto bezpečnostních prvků nechal patentovat. Jeho vize jsou takové, že by se mělo vyrobit zhruba dvacet tisíc kusů během pěti let.

Fotogalerie

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků