Pininfarina Nido: konkurence pro Smart

Italská designerská kapacita, Pininfarina, si pro každý autosalon připraví nějakou „drobnost“. Výjimkou není ani právě probíhající autoshow v Paříži, kde můžete najít malé vozítko s názvem Nido.

Tip: Stáhněte si plakáty novinek z pařížského autosalónu včetně Nida

Malé dvousedadlové auto bylo celé navrženo a vyvinuto s myšlenkou co nejvíce ochránit posádku uvnitř vozu. Motor s náhonem na zadní nápravu je umístněn za sedadly a spolu s ocelovým podvozkem tvoří 2/3 celkové hmotnosti. Uvnitř je pro posádku utvořena speciální ochranná skořepina, která se může posunout nezávisle na konstrukci rámu karoserie. Mezi vnější karoserií a skořepinou je vpředu i vzadu speciální materiál navrhnutý tak, aby pohltil maximální možnou sílu nárazu při autonehodě.

Velké závěsy dveří a jejich celková úprava zabraňují zablokování a umožňují v případě nehody snadný úniku z vozu. Všechny povrchové materiály jsou navrženy a sestrojeny tak, aby co nejvíce minimalizovaly poranění chodce. Vůz se ovládá pomocí multifunkčního volantu, čalounění interiéru slouží i jako suchý zip pro některé volně se pohybující části, například mobilní telefon.

Pininfarina si většinu těchto bezpečnostních prvků nechal patentovat. Jeho vize jsou takové, že by se mělo vyrobit zhruba dvacet tisíc kusů během pěti let.

Fotogalerie

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků