Pininfarina je v ztrátě, bude designovat další vozy?

Známé designérské studio Pininfarina, které se stalo ekvivalentem pro kvalitní design, se i navzdory svým početným kontraktům už pár let nachází ve velké finanční ztrátě. Tento rok to však vypadá, že ztráta dosáhne rekordně vysokou hodnotu. Jen za prvních devět měsíců tohoto roku společnost vykázala ztrátu 39,1 milionu Eur (cca. 1,043 miliard Kč), což je v porovnání s minulým rokem nárůst ztráty o více než polovinu.

Společnost svou záchranu vidí hlavně v podepsání nových smluv s průmyslovými koncerny a automobilkami, takže s jejich novými designy bychom se měli potkávat i nadále. Otázkou však je, dokdy jí to vydrží. Připomeňme, že designové studio Pininfarina se v posledních letech výrazně podílelo na vzhledu takých vozidel jako je Volvo C70, Chevrolet Lacetti, Maserati GranTurismo a Ferrari 599 GTB Fiorano. Ovšem ani tyto kontrakty společnost z bídy nevytrhly.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků