Pininfarina je v ztrátě, bude designovat další vozy?

Známé designérské studio Pininfarina, které se stalo ekvivalentem pro kvalitní design, se i navzdory svým početným kontraktům už pár let nachází ve velké finanční ztrátě. Tento rok to však vypadá, že ztráta dosáhne rekordně vysokou hodnotu. Jen za prvních devět měsíců tohoto roku společnost vykázala ztrátu 39,1 milionu Eur (cca. 1,043 miliard Kč), což je v porovnání s minulým rokem nárůst ztráty o více než polovinu.

Společnost svou záchranu vidí hlavně v podepsání nových smluv s průmyslovými koncerny a automobilkami, takže s jejich novými designy bychom se měli potkávat i nadále. Otázkou však je, dokdy jí to vydrží. Připomeňme, že designové studio Pininfarina se v posledních letech výrazně podílelo na vzhledu takých vozidel jako je Volvo C70, Chevrolet Lacetti, Maserati GranTurismo a Ferrari 599 GTB Fiorano. Ovšem ani tyto kontrakty společnost z bídy nevytrhly.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků