Pininfarina Ferrari 600 GTO: chystá se další originál

Italské designérské studio získalo další zajímavou zakázku. Po loňském projektu Ferrari P4/5 přichází další, tentokrát s označením Ferrari 600 GTO. Dílo bude vyrobeno opět pro tajného zákazníka, který je ochoten za daný unikát zaplatit v přepočtu stovky milionů korun.

Pininfarina bude u tohoto projektu čerpat z minulosti a bude chtít navázat na modely GTO z minulého století. Jak moc bude design vozu v retro stylu nelze prozatím odhadnout, protože designér tají jakékoli detaily. Jedinou podstatnou informací je, že vůz bude představen na autosalonu ve Frankfurtu letos v září, a že zákazník je ze Spojených států.

Na jakém základu bude Ferrari GTO postaveno, není zcela jasné, hovoří se o Ferrari 599 GTB Fiorano. Zakázkové dílo by tak mělo mít motor vpředu a náhon na zadek, což se ke GTO náramně hodí. Důležitou informací je i to, že díky maximálnímu použití karbonu a uhlíkových vláken bude výsledné dílo o neskutečných 290 kg lehčí než sériový model, ze kterého bude vycházet.

Pokud Pininfarina jen z části naváže na fantastické Ferrari P4/5, pak se máme opravdu na co těšit. Bohužel pro nás smrtelníky zůstane vůz navždy k vidění jen na snímcích, protože se s největší pravděpodobností zamkne v soukromé sbírce, kde zůstane dlouhá léta.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pininfarina Ferrari P4/5
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků