Pininfarina Ferrari 600 GTO: chystá se další originál

Italské designérské studio získalo další zajímavou zakázku. Po loňském projektu Ferrari P4/5 přichází další, tentokrát s označením Ferrari 600 GTO. Dílo bude vyrobeno opět pro tajného zákazníka, který je ochoten za daný unikát zaplatit v přepočtu stovky milionů korun.

Pininfarina bude u tohoto projektu čerpat z minulosti a bude chtít navázat na modely GTO z minulého století. Jak moc bude design vozu v retro stylu nelze prozatím odhadnout, protože designér tají jakékoli detaily. Jedinou podstatnou informací je, že vůz bude představen na autosalonu ve Frankfurtu letos v září, a že zákazník je ze Spojených států.

Na jakém základu bude Ferrari GTO postaveno, není zcela jasné, hovoří se o Ferrari 599 GTB Fiorano. Zakázkové dílo by tak mělo mít motor vpředu a náhon na zadek, což se ke GTO náramně hodí. Důležitou informací je i to, že díky maximálnímu použití karbonu a uhlíkových vláken bude výsledné dílo o neskutečných 290 kg lehčí než sériový model, ze kterého bude vycházet.

Pokud Pininfarina jen z části naváže na fantastické Ferrari P4/5, pak se máme opravdu na co těšit. Bohužel pro nás smrtelníky zůstane vůz navždy k vidění jen na snímcích, protože se s největší pravděpodobností zamkne v soukromé sbírce, kde zůstane dlouhá léta.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pininfarina Ferrari P4/5
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků