Pilot F1 Lewis Hamilton míří k titulu sira. Pro jsou Jackie Stewart i Boris Johnson

Lewis Hamilton by se stal čtvrtým pilotem F1 s titulem sira v historii. Byl by také prvním, který titul získal ještě za aktivní kariéry.

Brit Lewis Hamilton je nepochybně jednou z největších a nejvýraznějších postav dnešního motorsportu. Sedminásobný mistr světa F1 vyrovnal letošním triumfem rekord Michaela Schumachera. Pětatřicetiletý závodník je ale známý i díky své výrazné osobností, která ne každému sedí. Na to si ale musí udělat každý názor sám.

Podívejte se, kolik mohou jezdci Formule 1 vydělat na Instagramu. Hamilton kraluje

Podívejte se, kolik mohou jezdci Formule 1 vydělat na Instagramu. Hamilton kraluje

Důležité nyní je, že Lewis Hamilton míří k rytířskému titulu sira od královny Alžběty II. Pilot formule 1 se prý podle magazínu Times objevil na seznamu pro příští udělování tohoto titulu. Hamilton získal podporu z hodně vysokých míst, za udělením titulu stojí i britský premiér Boris Johnson. 

Lewis Hamilton si prý nezaslouží titul jen díky svým úspěchům v motorsportu, ale i díky boji proti rasismu. Jezdec například otevřeně podporoval hnutí Black Lives Matter, které v letošním roce pohnulo světem. Hamilton má dokonce podporu z řad bývalých jezdců F1. Rytířský titul si prý zaslouží i podle Jackieho Stewarta, který je sám nositelem tohoto titulu.

Takhle ho určitě neznáte. Kimi Räikkönen vtipkuje a směje se od ucha k uchu

Takhle ho určitě neznáte. Kimi Räikkönen vtipkuje a směje se od ucha k uchu

Pokud se tak opravdu stane, bude Lewis Hamilton čtvrtým závodním jezdcem s titulem sira. Vůbec prvním se stal Jack Brabham v roce 1979, následoval ho Stirling Moss v roce 2000 a prozatím posledním byl Jackie Stewart v roce 2001, který je aktuálně jediným žijícím sirem v motorsportu.

Lewis Hamilton by ale měl být prvním jezdcem, který získá titul sira ještě za aktivní kariéry v F1. Ostatní tři jezdci získali titul až po ukončení kariéry. Například Jackie Stewart byl titulován později i díky přínosu do F1 z hlediska bezpečnosti.

TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 52 příspěvků
TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků