Zemřel motocyklový závodník Carlin Dunne. Jel si pro rekord na Pikes Peak

27 zlomených kostí, 3 světové rekordy. Carlin Dunne byl neřízená střela. Poslední jízda se mu však stala osudnou.

Carlin Dunne, motocyklový závodník, který měl na svém kontě několik vyhraných závodů, mezi které patřily i ty nejtěžší na světě, bohužel zemřel při nedělní jízdě na coloradské hoře Pikes Peak.

Jean Bugatti: Příběh muže, který stojí za nejkrásnějšími auty na světě

Dunne byl k motocyklům veden od útlého věku. Jeho otec, taktéž motocyklový závodník, se dokonce účastnil legendárního závodu Isle of Man TT. Carlin Dunne byl na slavném závodě Pikes Peak známou tváří, vyhrál zde již tři závody.

V neděli jel svůj čtvrtý, dalším vítězným strojem mu měla být Ducati Streetfighter V4. Šlo o předváděcí motocykl, který se měl veřejně představit publiku a zároveň měl svou jízdou Dunn pomoct ve finálním vývoji před uvedením do výroby.

Závodník překonal v Porsche rychlostní světový rekord na písku. Stačilo 1000 koní

Podle traťových komisařů byla poslední nedělní etapa jeho nejrychlejší v životě. Uháněl jako ďábel a první tři čtvrtiny závodu překonával jeden rekord za druhým. Svou rekordní jízdu bohužel ukončil nehodou, zhruba čtyři sta metrů před cílem.

Dunn prý najel na hrbol na silnici a ztratil nad svým strojem kontrolu. U nehody byly téměř okamžitě záchranné složky. Lékaři však museli konstatovat smrt.

Minitest Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet Hybrid: Když to prostě všechno šlape