Peugeot snižuje výrobu a čeká na příští rok

V minulém týdnu zredukovala automobilka Peugeot odhadovaný počet nově vyrobených vozů. Původní plán, který počítal s výrobou 1,32 milionu vozů, byl zredukován na 1,21 milionu nových vozů. Tento odhad, který je o téměř 8% horší než původní předpoklady, má ovšem logické vysvětlení. Prodeje dlouhou dobu táhl model 206, který je již na konci svého života a nový nástupce příjde až v příštím roce. Na druhé straně jsou zde hlavní konkurenti, kteří v letošním roce přišli s novými modely. Renault představil nové Clio a Fiat nové Punto a právě toto zapříčinilo ztrátů zákazníku a jejich přesun ke konkurenci. Peugeot ovšem toto nevidí jako neúspěch, protože s nástupem nového modelu v příštím roce očekává návrat zákazníků a opětovné navýšení počtu vyráběných vozů.
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 27 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků