Peugeot snižuje výrobu a čeká na příští rok

V minulém týdnu zredukovala automobilka Peugeot odhadovaný počet nově vyrobených vozů. Původní plán, který počítal s výrobou 1,32 milionu vozů, byl zredukován na 1,21 milionu nových vozů. Tento odhad, který je o téměř 8% horší než původní předpoklady, má ovšem logické vysvětlení. Prodeje dlouhou dobu táhl model 206, který je již na konci svého života a nový nástupce příjde až v příštím roce. Na druhé straně jsou zde hlavní konkurenti, kteří v letošním roce přišli s novými modely. Renault představil nové Clio a Fiat nové Punto a právě toto zapříčinilo ztrátů zákazníku a jejich přesun ke konkurenci. Peugeot ovšem toto nevidí jako neúspěch, protože s nástupem nového modelu v příštím roce očekává návrat zákazníků a opětovné navýšení počtu vyráběných vozů.
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků