Peugeot snižuje výrobu a čeká na příští rok

V minulém týdnu zredukovala automobilka Peugeot odhadovaný počet nově vyrobených vozů. Původní plán, který počítal s výrobou 1,32 milionu vozů, byl zredukován na 1,21 milionu nových vozů. Tento odhad, který je o téměř 8% horší než původní předpoklady, má ovšem logické vysvětlení. Prodeje dlouhou dobu táhl model 206, který je již na konci svého života a nový nástupce příjde až v příštím roce. Na druhé straně jsou zde hlavní konkurenti, kteří v letošním roce přišli s novými modely. Renault představil nové Clio a Fiat nové Punto a právě toto zapříčinilo ztrátů zákazníku a jejich přesun ke konkurenci. Peugeot ovšem toto nevidí jako neúspěch, protože s nástupem nového modelu v příštím roce očekává návrat zákazníků a opětovné navýšení počtu vyráběných vozů.
Test letních pneumatik má překvapivého vítěze. Mladou značku Falken

Test letních pneumatik má překvapivého vítěze. Mladou značku Falken

Autoklub ADAC otestoval šestnáct letních pneumatik v rozměru 205/55 R16 V a čtrnáct plášťů 175/65 R14 T.

včera | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků