Peugeot podstoupí tvrdou zkoušku. Vyrazil do nejjižnějšího města na světě

Ushuaia je město, které je turisticky nejpřístupnější bránou do Antarktidy. Pro Peugeot jde o cíl 26.000 km dlouhého výletu.

Město Ushuaia bude známé nejspíš kovaným dobrodruhům, vědcům a milovníkům adrenalinu. Právě odtud se totiž nejčastěji vypravuje do Antarktidy, protože město leží naproti Antarktickému poloostrovu. Je také považováno za nejjižněji položené město na světě, i když o tento titul bojuje s menším městečkem Puerto Williams.

Je tu také nejjižněji položené golfové hřiště na světě, stejně jako lyžařské středisko. Mají tu také problém s bobry, kteří sem byli přitaženi ve 40. letech z Kanady pro rozvoj kožešinového průmyslu. Nevyšlo to a bobři zde mají na svědomí největší část pustošení krajiny.

Také sem míří Peugeot, a to zbrusu nový. V mexickém Los Cabos se nyní již oficiálně uvedl nový pick-up Peugeot Landtrek, který je určený nejdříve pro Mexiko, Uruguay, Ekvádor, Paraguay či Panamu. Později zamíří i do Argentiny, Kolumbie a Brazílie. Aby Landtrek potvrdil svou robustnost, vyrazil na 26.000 km dlouhý roadtrip.

Cesta začala v již zmíněném Los Cabos a pick-up čeká rozmanitý terén a spousta překážek. Po zdolání Mexika se vůz přeplaví do Ekvádoru, odkud už bude pokračovat do nejjižnějšího města na světě. Do cíle by měl vůz dorazit v únoru příštího roku, celkově mu tak cesta bude trvat přes dva měsíce.

Peugeot blíže nespecifikoval posádku ani motorizaci. Ty jsou dvě - vznětová devatenáctistovka a zážehový agregát o objemu 2,4 litru. Druhá varianta má výkon 210 koní. K dispozici je manuální i automatická převodovka. Verze s pohonem všech kol připojuje přední kola před mezinápravovou spojku.

Peugeot

Peugeot je největší francouzská automobilka, od roku 2021 patřící do skupiny Stellantis.

Rodinná firma vznikla už v roce 1810, roku 1858 přijala svůj typický znak. První vozítko, kterému lze říkat automobil, Peugeot vyrobil v roce 1899.

Peugeot 108 • Peugeot 208 • Peugeot 308 • Peugeot 2008 • Peugeot 3008 • Peugeot 5008 • Peugeot 508 SW • Peugeot Rifter • Peugeot Traveller • Peugeot Boxer

Diskuze (17) Další článek: Škoda Enyaq iV se už oficiálně vyrábí. Na lince není sama, hlídá ji i termokamera

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,