Peugeot převzal cenu „Automobil roku 2002“

Na přelomu ledna a února převzal oficiálně ocenění „Automobil roku 2002“. Do rukou ředitele automobilky Peugeot Frédérica Saint-Geoures je předal předseda poroty Ray Hutton.
Peugeot převzal cenu „Automobil roku 2002“
Peugeot 307 byl nejprve vybrán z 38 soutěžících vozů, posléze postoupil mezi 7 finalistů a nakonec byl porotou zvolen jako vítěz letošního ročníku této populární „soutěže“. Porota se Klepněte pro větší obrázekletos skládala z 55 novinářů působících v oblasti automobilového průmyslu, zastupujících 21 evropských států včetně České republiky. (Rozhovor s Tomášem Hyanem, českým zástupcem v porotě, si můžete přečíst zde.)

Na evropských trzích je nejpopulárnější třistasedmička, která má pod kapotou Klepněte pro větší obrázekdvoulitrový dieselový motor HDI o výkonu 90 ks (66 kW) nebo benzínový motor o objemu 1.6 litru. Prodej automobilů s motorem HDI představoval 40 % celkového prodeje modelu 307 a 74% prodeje všech vozů s dieselovým motorem v dané třídě, benzínovou 1.6 pak zvolilo dalších 30% zákazníků.

Plánovaný prodej pro letošní rok v celosvětovém měřítku činí 510 000 kusů modelů 307, což se zdá být reálné, protože se připravuje zahájení prodeje modelu 307 SW a hovoří se také o „klasickém“ provedení kombi s tradičním označením Break.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků