Peugeot Partner: nový rok a nová generace

Peugeot Partner: nový rok a nová generace

Francouzská automobilka Peugeot začala nový rok opravdu ostře. Hned druhý ledový den představila novou generaci užitkového modelu Partner, který se na trhu poprvé objevil před jedenácti lety a okamžitě se stal velmi dobře prodávaným modelem, což platí dodnes.

Nová generace Partnera se začne prodávat v druhé polovině roku se ve svém pojetí proti první generaci příliš neliší. Základní koncepce je z pochopitelných důvodů zachována a měnily se tak spíše detaily.

Velmi výrazný je pak nárůst rozměrů a to o neskutečných 240 mm na délku. Partner tak umožní odvést až 3,3 m3 nákladu, což je o 10 procent více, než u předchozí generace a uveze až 625 kg nákladu. Ložná plocha navíc měří až 1,8 metru.

Po stránce techniky nabídne Partner značnou část toho, co má v nabídce Peugeot 308. Stejná bude část motorové nabídky a navíc oba tyto modely sdílí i řadu podvozkových dílů, což se má podepsat na jízdních vlastnostech Partnera a to jak v užitkové, tak osobní verzi.

Jak to tak již u těchto malých dodávek bývá, nekončí nabídka jen u užitkových verzí, ale také u jednoduchých MPV verzí. Stejný model bude k dispozici i u nové generace a automobilka slibuje ještě více místa, než doposud, více kufru při dvou řadách sedaček, více komfortní výbavy a více pocitu klasického MPV, než pocitu osobní dodávky. Osobní verze Partnera tak má přímo konkurovat klasickým malým MPV a to jak komfortem, tak výbavou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový Peugeot Partner
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků