Peugeot nasadí do závodů naftový hybrid

Po okruzích vytrvalostních závodů série Le Mans se již nějaký ten pátek prohání naftové prototypy Audi R10 a Peugeot 908 HDi. Po okruzích mistrovství světa cestovních vozů zase naftový Seat Leon WTCC. O mnoha vozech, které spalují „ekologické” E85 ani nemluvě. Veřejnost je tak třeba opět něčím upoutat a ukázat, že vývoj jde dále a navíc nasazením speciální techniky si opět vytvořit technologický náskok, který zcela zdevastuje jakékoli srovnání schopností vozů při závodech.

Peugeot chce do svého speciálu 908 instalovat hybridní systém, který v sobě spojí naftový agregát a elektromotor. To vše bude připraveno pro příští sezónu, kdy se na tratích série Le Mans objeví další nezařaditelný speciál.

Prozatím není zcela jasné o jaký hybridní systém půjde, protože vše se točí kolem hmotnosti a případné akumulátory by ji výrazně navýšily. Neoficiálně se ovšem hovoří o klasickém systému, tedy o spojení naftového motoru, elektromotoru a sady akumulátorů, které budou dodávat energii při zrychlování a které budou získávat elektřinu při rekuperaci.
 

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 30 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků