Peugeot doplňuje filtr pevných částic i u dalších motorů

Peugeot již brzy představí další svůj naftový motor, který bude vybaven filtrem pevných částic (FAP). Nově se FAP objeví u motoru 1,6 HDI o výkonu 66 KW (90 k), který je nabízen v modelu 307. Motor tak plní emisní normu Euro4 a dokáže rozhýbat třistasedmičku na stovku za 12,5 s a kompaktí Peugeot s ním dosáhne maximální rychlosti 176 km/h. Kombinovaná spotřeba činí 4,9 litru.

Inovovaný motor bude k dispozici zhruba od druhé poloviny dubna a díky němu bude mít Peugeot v nabídce již téměř 70 modelů s naftovými motory, které jsou standardně vybaveny filtry pevných částic.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků