Peugeot doplňuje filtr pevných částic i u dalších motorů

Peugeot již brzy představí další svůj naftový motor, který bude vybaven filtrem pevných částic (FAP). Nově se FAP objeví u motoru 1,6 HDI o výkonu 66 KW (90 k), který je nabízen v modelu 307. Motor tak plní emisní normu Euro4 a dokáže rozhýbat třistasedmičku na stovku za 12,5 s a kompaktí Peugeot s ním dosáhne maximální rychlosti 176 km/h. Kombinovaná spotřeba činí 4,9 litru.

Inovovaný motor bude k dispozici zhruba od druhé poloviny dubna a díky němu bude mít Peugeot v nabídce již téměř 70 modelů s naftovými motory, které jsou standardně vybaveny filtry pevných částic.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků