Peugeot chystá nástupce modelu 607, bude opravdu velký

Peugeot chystá po obměně svých menších modelu 206 a 307 i nástupce svého největšího modelu 607. Ten přišel na trh před více než pěti lety a měl se postavil zavedeným modelům jako je Audi A6, BMW řady 5, nebo E-klasse automobilky Mercedes. Tento cíl se ovšem nepodařil a Peugeot 607 si nezískal zákazníky těchto automobilek a ani prodeje nedosahují stanovených cílů. V kategorii vyšší střední třídy patří prodeje modelu 607 k těm nejmenším.

Přestože si tento model moc příznivců nenašel, jeho nástupce se objeví na trhu nejdříve v roce 2008 s tím, že již v průběhu příštího roku by se měl veřejnosti představit i v produkční verzi. Nový model, který ponese označení 608 ,však bude zcela nový. Neponese si handicap modelu 607 a jeho platformy převzaté ze zastaralého modelu 605, ale vyjede na zcela nové, kterou nyní využívá vlajkový vůz automobilky Citroen - C6. Ovšem rozchod kol bude proti modelu C6 zvětšen na více než 2 900 mm. Pokud je model C6 hlavně luxusní a elegantní, vsadí Peugeot u modelu 608 na více sportovna a ponese se v duchu Mercedesu CLS, kam zamíří i svou délkou přes 4 900 mm.

Větší změnou projdou i motory. Naftové motory budou zastupovat šestiválce 2,7 HDI o výkonu okolo 162 kW (220 k) a také nový, větší a silnější naftový motor. Benzíny bude zastupovat také široká paleta motorů, která bude končit vrcholným šestiválcem o výkonu přes 220 kW (300 k).

Peugeot nechce ponechat nic náhodě a tak prodlouží vývoj až do roku 2008, aby přinesl na trh model, který se bude moci směle postavit zavedené konkurenci a jeho prodeje dosáhnou výrazně větších počtů.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků