Peugeot by mohl v USA nabízet 508 či 3008. S návratem do zámoří bude ale opatrný

O plánech koncernu PSA nabízet svá auta na trhu USA a Kanady se mluvilo již dříve. Nyní se ale objevují první informace, které vozy by mohly v zámoří reálně zaujmout.

Spekulace stranou, záměr prodeje vozů francouzského PSA na trhu USA a Kanady již minulý měsíc potvrdil sám generální ředitel koncernu Carlos Tavares. Úkolem byl již pověřen Peugeot, který tažení do Severní Ameriky započne a provede tak oficiální návrat do regionu, jenž už v minulosti na začátku 90. let opustil.

Přesně které modely bude Peugeot v zámoří nabízet, to zatím nemáme od automobilky potvrzeno. Automotive News Europe však již zmiňuje, že výrobce se zaměří hlavně na kategorii kompaktních a středně velkých modelů.

Minitest Peugeot 508 1.6 PureTech GT Line (133 kW): Tak trochu ve stínu

Minitest Peugeot 508 1.6 PureTech GT Line (133 kW): Tak trochu ve stínu

Jedním z možných adeptů se jeví například crossover 3008, o němž se podle vedoucího Peugeotu Jean-Philippa Imparata mluvilo v USA pozitivně. „Po představení 3008 jsme dočkali opravdu skvělé odezvy, dokonce až z Kalifornie jsme slyšeli ‚Wow, to auto je fakt super'.“

SUV 5008 by se mohlo na exportním listu objevit také společně s nynějším liftbackem a kombi 508. A přestože hatchback 308 v současnosti očekává příjezd nové generace, právě nově uvedený model by mohl později v USA a Kanadě zkusit zatopit Toyotě Corolla nebo Volkswagenu Golf.

Ženeva 2019 živě: Peugeot 208 je takové mládě šavlozubého tygra

Ženeva 2019 živě: Peugeot 208 je takové mládě šavlozubého tygra

Peugeot má tedy určitě z čeho vybírat. Samotný krok na „nový“ trh chce ovšem provést se vší opatrností a přesně daným plánem. „Chceme se vrátit pozvolným způsobem a neplýtvat ihned miliardami na rozsáhlou operaci. Naše reputace v USA je zatím neutrální a příznivá,“ dodal Imparato.

Automobilka rovněž započne svůj nástup na trh Severní Ameriky pomocí programu sdílení vozidel Free2Move, který má pomoci v průzkumu tamních možností. Výrobu nových vozidel zde Peugeot nezapočne, dokud neuvidí jasný zájem o jeho modely. Do té doby budou do USA a Kanady vozy importovány z Evropy nebo Číny.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků