Peugeot by mohl v USA nabízet 508 či 3008. S návratem do zámoří bude ale opatrný

O plánech koncernu PSA nabízet svá auta na trhu USA a Kanady se mluvilo již dříve. Nyní se ale objevují první informace, které vozy by mohly v zámoří reálně zaujmout.

Spekulace stranou, záměr prodeje vozů francouzského PSA na trhu USA a Kanady již minulý měsíc potvrdil sám generální ředitel koncernu Carlos Tavares. Úkolem byl již pověřen Peugeot, který tažení do Severní Ameriky započne a provede tak oficiální návrat do regionu, jenž už v minulosti na začátku 90. let opustil.

Přesně které modely bude Peugeot v zámoří nabízet, to zatím nemáme od automobilky potvrzeno. Automotive News Europe však již zmiňuje, že výrobce se zaměří hlavně na kategorii kompaktních a středně velkých modelů.

Minitest Peugeot 508 1.6 PureTech GT Line (133 kW): Tak trochu ve stínu

Minitest Peugeot 508 1.6 PureTech GT Line (133 kW): Tak trochu ve stínu

Jedním z možných adeptů se jeví například crossover 3008, o němž se podle vedoucího Peugeotu Jean-Philippa Imparata mluvilo v USA pozitivně. „Po představení 3008 jsme dočkali opravdu skvělé odezvy, dokonce až z Kalifornie jsme slyšeli ‚Wow, to auto je fakt super'.“

SUV 5008 by se mohlo na exportním listu objevit také společně s nynějším liftbackem a kombi 508. A přestože hatchback 308 v současnosti očekává příjezd nové generace, právě nově uvedený model by mohl později v USA a Kanadě zkusit zatopit Toyotě Corolla nebo Volkswagenu Golf.

Ženeva 2019 živě: Peugeot 208 je takové mládě šavlozubého tygra

Ženeva 2019 živě: Peugeot 208 je takové mládě šavlozubého tygra

Peugeot má tedy určitě z čeho vybírat. Samotný krok na „nový“ trh chce ovšem provést se vší opatrností a přesně daným plánem. „Chceme se vrátit pozvolným způsobem a neplýtvat ihned miliardami na rozsáhlou operaci. Naše reputace v USA je zatím neutrální a příznivá,“ dodal Imparato.

Automobilka rovněž započne svůj nástup na trh Severní Ameriky pomocí programu sdílení vozidel Free2Move, který má pomoci v průzkumu tamních možností. Výrobu nových vozidel zde Peugeot nezapočne, dokud neuvidí jasný zájem o jeho modely. Do té doby budou do USA a Kanady vozy importovány z Evropy nebo Číny.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 45 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků