Peugeot by mohl v USA nabízet 508 či 3008. S návratem do zámoří bude ale opatrný

O plánech koncernu PSA nabízet svá auta na trhu USA a Kanady se mluvilo již dříve. Nyní se ale objevují první informace, které vozy by mohly v zámoří reálně zaujmout.

Spekulace stranou, záměr prodeje vozů francouzského PSA na trhu USA a Kanady již minulý měsíc potvrdil sám generální ředitel koncernu Carlos Tavares. Úkolem byl již pověřen Peugeot, který tažení do Severní Ameriky započne a provede tak oficiální návrat do regionu, jenž už v minulosti na začátku 90. let opustil.

Přesně které modely bude Peugeot v zámoří nabízet, to zatím nemáme od automobilky potvrzeno. Automotive News Europe však již zmiňuje, že výrobce se zaměří hlavně na kategorii kompaktních a středně velkých modelů.

Minitest Peugeot 508 1.6 PureTech GT Line (133 kW): Tak trochu ve stínu

Minitest Peugeot 508 1.6 PureTech GT Line (133 kW): Tak trochu ve stínu

Jedním z možných adeptů se jeví například crossover 3008, o němž se podle vedoucího Peugeotu Jean-Philippa Imparata mluvilo v USA pozitivně. „Po představení 3008 jsme dočkali opravdu skvělé odezvy, dokonce až z Kalifornie jsme slyšeli ‚Wow, to auto je fakt super'.“

SUV 5008 by se mohlo na exportním listu objevit také společně s nynějším liftbackem a kombi 508. A přestože hatchback 308 v současnosti očekává příjezd nové generace, právě nově uvedený model by mohl později v USA a Kanadě zkusit zatopit Toyotě Corolla nebo Volkswagenu Golf.

Ženeva 2019 živě: Peugeot 208 je takové mládě šavlozubého tygra

Ženeva 2019 živě: Peugeot 208 je takové mládě šavlozubého tygra

Peugeot má tedy určitě z čeho vybírat. Samotný krok na „nový“ trh chce ovšem provést se vší opatrností a přesně daným plánem. „Chceme se vrátit pozvolným způsobem a neplýtvat ihned miliardami na rozsáhlou operaci. Naše reputace v USA je zatím neutrální a příznivá,“ dodal Imparato.

Automobilka rovněž započne svůj nástup na trh Severní Ameriky pomocí programu sdílení vozidel Free2Move, který má pomoci v průzkumu tamních možností. Výrobu nových vozidel zde Peugeot nezapočne, dokud neuvidí jasný zájem o jeho modely. Do té doby budou do USA a Kanady vozy importovány z Evropy nebo Číny.

Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 35 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků
Jak jezdí nový Hyundai Ioniq Electric? Ukázal nám to v ráji elektroaut a konopí

Hyundai Ioniq Electric 2019 (první svezení)

Z nabídky modelu Ioniq si vybere každý, koho lákají vozy na alternativní pohon. Elektromobil nedávno prošel faceliftem, aby mohl lépe držet krok s konkurencí. Povedlo se mu to?

31.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 50 příspěvků