Peugeot a Citroën: SUV v roce 2007, další podrobnosti

Takashi Nishioka, president skupiny Mitsibishi Motors Corporation a Jean-Martin Folz, president skupiny PSA Peugeot Citroën, podepsali dnes smlouvu o smlouvě budoucí (Letter of intent) o partnerství v oblasti vozů s pohonem 4x4. Definitivní smlouva bude podepsána na jaře 2005. Tato dohoda předpokládá v Japonsku roční výrobu 30 000 vozů pro potřeby skupiny PSA Peugeot Citroën, a to na nové platformě Mitsubishi, která je nyní již ve vývoji.

Nové vozy typu 4x4 by měly být uvedeny na trh v roce 2007 a budou mít specifický styl Peugeot a specifický styl Citroën. Budou vybaveny nejnovějšími dieselovými motory HDi a filtrem pevných částic (FAP) z produkce PSA Peugeot Citroën. Pro skupinu PSA Peugeot Citroën představují nové vozy 4x4 další rozšíření modelových řad obou značek Peugeot i Citroën. Tyto modely mají za cíl oslovit nové zákazníky především na evropských trzích.

Pro skupinu Mitsubishi Motors, navýšení objemů výroby umožní skupině zvýšit využití výrobních kapacit a zlepšit tak produktivitu.Tento projekt se bude týkat nejprve evropských trhů, ale obě skupiny plánují také možnost dodávat do dalších teritorií a rozšířit dále jejich partnerství. Díky této spolupráci, Mitsubishi Motors Corporation a PSA Peugeot Citroën půjdou cestou oboustraně výhodné strategie – přínosné pro oba partnery.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

dnes | Jan Mička | 7 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky