Peugeot a Citroën: SUV v roce 2007, další podrobnosti

Takashi Nishioka, president skupiny Mitsibishi Motors Corporation a Jean-Martin Folz, president skupiny PSA Peugeot Citroën, podepsali dnes smlouvu o smlouvě budoucí (Letter of intent) o partnerství v oblasti vozů s pohonem 4x4. Definitivní smlouva bude podepsána na jaře 2005. Tato dohoda předpokládá v Japonsku roční výrobu 30 000 vozů pro potřeby skupiny PSA Peugeot Citroën, a to na nové platformě Mitsubishi, která je nyní již ve vývoji.

Nové vozy typu 4x4 by měly být uvedeny na trh v roce 2007 a budou mít specifický styl Peugeot a specifický styl Citroën. Budou vybaveny nejnovějšími dieselovými motory HDi a filtrem pevných částic (FAP) z produkce PSA Peugeot Citroën. Pro skupinu PSA Peugeot Citroën představují nové vozy 4x4 další rozšíření modelových řad obou značek Peugeot i Citroën. Tyto modely mají za cíl oslovit nové zákazníky především na evropských trzích.

Pro skupinu Mitsubishi Motors, navýšení objemů výroby umožní skupině zvýšit využití výrobních kapacit a zlepšit tak produktivitu.Tento projekt se bude týkat nejprve evropských trhů, ale obě skupiny plánují také možnost dodávat do dalších teritorií a rozšířit dále jejich partnerství. Díky této spolupráci, Mitsubishi Motors Corporation a PSA Peugeot Citroën půjdou cestou oboustraně výhodné strategie – přínosné pro oba partnery.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků