Peugeot a Citroën oznamují elektrické dodávky. Baterky dostane Boxer i Jumper

Elektrifikace se stále silněji projevuje také v segmentu užitkových vozů. Nejnovější dodávky „na baterky“ tak nyní oznamuje i Peugeot s Citroënem.

Plán elektrifikace kompletních modelových řad svých automobilek se pomalu a jistě stává skutečností rovněž u francouzského koncernu PSA. Kromě osobních automobilů se však elektrické verze ukazují také v kategorii užitkových vozů. Nyní tak koncernové značky Peugeot a Citroën oznamují příchod svých posledních dodávek Boxer a Jumper rovněž s elektrickým pohonem.

Jaguar Land Rover pod křídly PSA? Šéf francouzského koncernu se této myšlence nebrání

Jaguar Land Rover pod křídly PSA? Šéf francouzského koncernu se této myšlence nebrání

Bohužel, ke schopnostem elektrických dodávek zatím PSA uvádí jen dojezd jednotlivých verzí. U menších variant L1 a L2 tak máme čekat možnost ujetí až 227 kilometrů, zatímco u delších specifikací L3 a L4 je uváděn dojezd 272 kilometrů. Zmíněné hodnoty ale čekejte ještě nižší, protože v případě nejnovějšího testovacího cyklu WLTP nám Peugeot a Citroën uvede věrohodnější čísla až letos v září.

Více informací o výkonu elektromotorů nebo kapacitě baterií zatím neznáme. Elektrické verze svých užitkových vozidel již automobilky v minulosti částečně nabízely, nyní však vidí PSA v elektrifikaci užitkové kategorie mnohem větší potenciál. Není tedy divu, že do budoucna chystá i další elektro dodávky.

Víte, kdo v ČR prodává nejvíce dodávek? Možná budete překvapeni

Víte, kdo v ČR prodává nejvíce dodávek? Možná budete překvapeni

V segmentu menších užitkových modelů dostanou své elektrické verze i modely Peugeot Expert, Citroën Jumpy, a jelikož pod PSA nyní patří i Opel, svou elektrickou variantu máme čekat také u Opelu Vivaro. Zde uvádí francouzský koncern rok uvedení 2020.

Stejnému rozšíření o elektrické pohony se nakonec do roku 2021 nevyhnou ani malý Peugeot Partner, Citroën Berlingo a Opel Combo.  

Galerie doplněna o standardní verze Peugeotu Boxer.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

dnes | Vladimír Kadera | 17 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 21 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 149 příspěvků