Peugeot a Citroën oznamují elektrické dodávky. Baterky dostane Boxer i Jumper

Elektrifikace se stále silněji projevuje také v segmentu užitkových vozů. Nejnovější dodávky „na baterky“ tak nyní oznamuje i Peugeot s Citroënem.

Plán elektrifikace kompletních modelových řad svých automobilek se pomalu a jistě stává skutečností rovněž u francouzského koncernu PSA. Kromě osobních automobilů se však elektrické verze ukazují také v kategorii užitkových vozů. Nyní tak koncernové značky Peugeot a Citroën oznamují příchod svých posledních dodávek Boxer a Jumper rovněž s elektrickým pohonem.

Jaguar Land Rover pod křídly PSA? Šéf francouzského koncernu se této myšlence nebrání

Jaguar Land Rover pod křídly PSA? Šéf francouzského koncernu se této myšlence nebrání

Bohužel, ke schopnostem elektrických dodávek zatím PSA uvádí jen dojezd jednotlivých verzí. U menších variant L1 a L2 tak máme čekat možnost ujetí až 227 kilometrů, zatímco u delších specifikací L3 a L4 je uváděn dojezd 272 kilometrů. Zmíněné hodnoty ale čekejte ještě nižší, protože v případě nejnovějšího testovacího cyklu WLTP nám Peugeot a Citroën uvede věrohodnější čísla až letos v září.

Více informací o výkonu elektromotorů nebo kapacitě baterií zatím neznáme. Elektrické verze svých užitkových vozidel již automobilky v minulosti částečně nabízely, nyní však vidí PSA v elektrifikaci užitkové kategorie mnohem větší potenciál. Není tedy divu, že do budoucna chystá i další elektro dodávky.

Víte, kdo v ČR prodává nejvíce dodávek? Možná budete překvapeni

Víte, kdo v ČR prodává nejvíce dodávek? Možná budete překvapeni

V segmentu menších užitkových modelů dostanou své elektrické verze i modely Peugeot Expert, Citroën Jumpy, a jelikož pod PSA nyní patří i Opel, svou elektrickou variantu máme čekat také u Opelu Vivaro. Zde uvádí francouzský koncern rok uvedení 2020.

Stejnému rozšíření o elektrické pohony se nakonec do roku 2021 nevyhnou ani malý Peugeot Partner, Citroën Berlingo a Opel Combo.  

Galerie doplněna o standardní verze Peugeotu Boxer.

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

dnes | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků