Peugeot a Citroen opustí po roce 2005 šampionát WRC

Během minulých pěti let účasti v mistrovství světa v rallye získal Peugeot a Citroen pět titulů v hodnocení značek a tři tituly v šampionátu jezdců. Tyto výsledky potvrzují vytrvalost a vášnivé odhodlání každé z obou značek, které si však vyžádaly značné finanční prostředky investované do této motoristické disciplíny. Vzhledem k těžkým podmínkám na trhu s automobily budeme v roce 2005 vyhodnocovat nové možnosti v oblasti motoristických sportů a výrazně v rámci skupiny omezíme sportovní rozpočty.

Peugeot i Citroën absolvují v roce 2005 mistrovství světa v rallye s plným nasazením. PSA Peugeot Citroen ale rozhodl, že po tomto datu se žádná ze značek nebude seriálu WRC nadále zúčastňovat. Ve vhodný čas oznámí Citroën Sport a Peugeot Sport své další aktivity po roce 2005.

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 32 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků