Peugeot 908 HDi vytvořil nový rekord Le Mans

15 komentářů

KK
14. června • 11:17

Do pozadí ustoupí až poté, co se jim podaří aspoň párkrát vyhrát závod a ne dojet kvalifikaci.
Tím nesnižuji dosažený čas 908ky, ale Le Mans se jezdí, jak víme, 24 hodin. Tam se prověří, jestli je schopno auto kroužit déle a hlavně dojet a vyhrát.

KK
14. června • 21:49

Abychom to uzavřeli. Závod už proběhl a vyhrálo.... opět Audi R10 TDI. Němci prostě umí.

Artaban
15. června • 2:38

Nemám ponětí o čem to tu mluvíš. Závod se právě jede, je asi tak v půlce a Peugeot je o kolo před Audi a za ním další Peugeot. A mimochodem nejlepší čas na kolo má Peugeot o 3 sekundy lepší, než Audi.

KK
15. června • 10:51

Omlouvám se, můj pmy, koukal jsem na špatné výsledky. V tuto chvíli vede Audi.

Artaban
15. června • 15:46

Takže už je vymalováno, 1. Audi, 2. Peugeot, 3. Peugeot, 4. Audi, 5. Peugeot, 6. Audi. Audi vyhrálo o 4 a půl minuty, což mi za 24 hodin nepřijde jako nějaký jednoznačný triumf. Zejména když se porovnají nejlepší časy na kolo, kde nejlepší Audi mělo 3:23,93 a nejlepší Peugeot 3:19,39. Takže gratulace Audi, i když Peugeot zajel taky skvělý závod. Pokud pomineme tu trapnou úlitbu naftové lobby že vůbec diesely můžou jezdit Le Mans a mají mnohem menší omezení než benzíny...

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují
KK
15. června • 17:57

Jako v každém závodě je jedno o kolik kdo vyhrál, vítěz je jen jeden a historie se nebude ptát o kolik to bylo.Audi opět potvrdilo, že hraje vedoucí úlohu. Peugeot naproti tomu dokazuje, že se začíná vyrovnávat.

Radek Ondrášík
15. června • 18:36

Peugeot se začíná vyrovnávat? Ono je třeba si uvědomit, že tento závod je součástí celého podniku vytrvalostních závodů.Tento jeden konkrétní závod vyhrálo Audi. Jinak v celkové klasifikaci vede Peugeot. Takže je to úplně naopak, Audi dokazuje, že se umí občas vyrovnat.

KK
15. června • 19:00

Audi Le Mans dominovalo několik let. Jedna dobrá sezóna Peugeotu z něj nedělá kdovíjakého šampiona.

15. června • 19:36

Nafta je v Le Mans 3 roky. Audi R10 je na zavodech 3 roky, Peugeot 908 HDi dva roky. První rok bylo jen Audi, loni to bylo jak kdy a letos vládne Peugeot. Nebudeme tu řešit co bylo před dvaceti lety apod. Můžeme pak říci, že Alfa Romeo je nejlepší, protože vyhrávala v dávné historii a ostatní to dnes jenom dotahují.

KK
15. června • 19:56

Byla to devátá účast týmu Audi v Le Mans a z toho osmkrát vyhráli. Vyhrávali jak s benzínem, teď vyhráli s naftou. Pomalu deset let se nemluví o nikom jiném než o Audi. Tomu já říkám dominance.Mluvíme o stejném závodě v Le Mans?

researcher
27. června • 11:40

Jenom bych opravil, že to byla desátá účast značky Audi, tovární tým však chyběl v letech 2003-2005.Jinak Audi se vedle slavých Porsche a Ferrari stalo jednoznačně nejdominantnější značkou tohoto podniku, to je jasná věc :-). Nikdo jiný nedokázal během jedné dekády nashromáždit šest nebo více vítězství v tomto závodě, jako právě tito tři výrobci.

15. června • 21:18

1. existuje závod Le Mans
2. existuje série vytrvalostních závodů Le Mans
3. existuje série vytrvalostních závodů American Le Mans Seriesad 1) ano, Audi vyhrává
ad 2) Audi prohrává. Ze 3 závodů 3x vyhrál Peugeot
ad 3) Peugeot tuto sérii nejezdíA dále - v motorsportu vždy určitou dobu dominuje nějaká stáj. Podívejte se na rallye - nyní vládne Citroen, předtím vládl Ford, Subaru, Toyota, Lancia. Podívejte se na F1 - také každou chvíli (určité období) vládne nějaká stáj. Takže podívejme se do historie Le Mans a uvidíte kdo kdy a jak dlouho vládl. Ono nyní je to i o tom, že dřívější dominátoři jako je Porsche prostě z Le Mans odešlo a v současnosti tam je v LMP1 jen dva tovární týmy jako takové, a v minulých letech tam nebyl nikdo takový.Takže ono vítězit tam, kde není reálný soupeř zase tak pozoruhodné není. Tím nechci snižovat kvality monopostů Audi, jenom prostě to vítězství je tam daleko jednodušší, než přijít např. zpět do Rallye a zkusit zopakovat úspěchy osmdesátých let.

researcher
27. června • 11:59

Já bych s tím, že nebyl reálný soupeř i trochu polemizoval:Spíš to bylo tak, že Audi potenciální soupeře svým výkonem postupně odradilo. A pak se samo na chvíli stáhlo, resp. přenechalo účast soukromým týmům. Od roku 2000, kdy tovární Audi začalo vyhrávat, v Le Mans jezdily postupně také tovární týmy značek Cadillac, Chrysler, Panoz, MG a Bentley. Vše v kategorii prototypů, pochopitelně. Jediný Bentley však měl reálnou šanci Audi porazit, jednalo se vlastně o dále vyvinuté Audi R8 Coupé z roku 1999. Vítězství značky Bentley se také konalo, a sice v roce 2003, kdy továrna Audi nezávodila.
Po roce 2003 tovární týmy výrobců v nejvyšší kategorii z Le Mans vymizely, přesto soukromá a značně handicapovaná Audi porážela Pescarola, která byla v roce 2005 tak zvýhodněna, že jezdila o 5 sekund na kolo rychleji.Návrat továren se konal až z příchodem dieselů, a zde Audi prostě mělo a má rok náskoku ve vývoji nad Peugeotem, nicméně Peugeoty jsou rozhodně lepší auta, střecha jim také sluší, nicméně tým Audi, potažmo Joest Racing, má mnohem větší zkušenosti z Le Mans i vytrvalostních závodů jako takových, proto prostě i letos v Le Mans vyhráli. Ale nebýt deště, nemělo by Audi reálnou šanci vyhrát, třebaže v boxech strávilo o 10 minut méně než nejlepší Peugeot.

Zelí
16. června • 11:48

Chlapi, všichni máte pravdu. Ale kdo vyhraje 24h LeMans je král. Tento závod je pro povědomí o motoristickém sportu naprosto zásadní. Rozdíl ve váze tohoto a ostatních vytrvalostních závodech je 1:1000. Kdo vyhraje tento závod vypadá jako by vyhrál všechno. Váha a sledovanost 24h LeMans je na úrovni F1 jako třeba v Monacu.