Peugeot 408 je před premiérou ve finální fázi testování. Některé zkoušky mu rozhodně nezávidíme

Peugeot se nechal inspirovat úspěchem sesterského Citroënu C4 a na trh uvede koncepčně podobný model. Ten nyní dokončuje poslední testy.

Peugeot vrací na evropský trh modelové označení 408. Ačkoliv jej z minulosti dobře známe a v Číně se stále s karoserií sedanu prodává, pro Evropu půjde o úplnou novinku. Ta bude mít podobu crossoveru se svažitou střechou typu fastback. Asi nejblíže představě je sesterský Citroën C4. Ten je mimochodem poměrně úspěšný, a tak není divu, že Peugeot se naladil na stejnou notu.

Ačkoliv automobilka mlčí, hodně se mluví o plug-in hybridním pohonu. Skupina Stellantis jej nabízí s pohonem předních kol a výkony 132 a 165 kW. Alternativou jsou vrcholné čtyřkolky o výkonech 221 a 265 kW.

Model 408 bude díky svým proporcím jedinečný, ale zároveň nezapomíná na designově výraznou identitu značky. Po vzoru 308 najdeme na přídi LED světlomety s vertikálními tesáky. Maska chladiče s velkým logem se bude pravděpodobně měnit v závislosti na úrovních výbavy každopádně ponese obdélníkové zdobení.

Zajímavá je spodní linka oken, která se postupně zvedá a navazuje na masivní „C“ sloupek. Zadní opticky spojená světla jsou rovněž převzatá z hatchbacku, avšak spodní část nárazníku zdobí vystouplý difuzor. Vzhledem k tomu, že jde o francouzský vůz, můžeme se těšit na osobitý design velkých litých kol.  

Peugeot 408 bude mít premiéru už 22. června. Na čínském trhu ponese z výše uvedeného důvodu označení 408 X. Aktuálně probíhají závěrečné jízdní testy v reálném prostředí i laboratorních komorách. Během vývoje najela 408 1,1 milionu kilometrů v nejrůznějších klimatických podmínkách a typech silnic. Překonat musela i cesty s nezpevněným povrchem či brody.

Peugeot

Peugeot je největší francouzská automobilka, od roku 2021 patřící do skupiny Stellantis.

Rodinná firma vznikla už v roce 1810, roku 1858 přijala svůj typický znak. První vozítko, kterému lze říkat automobil, Peugeot vyrobil v roce 1899.

Peugeot 108 • Peugeot 208 • Peugeot 308 • Peugeot 2008 • Peugeot 3008 • Peugeot 5008 • Peugeot 508 SW • Peugeot Rifter • Peugeot Traveller • Peugeot Boxer

Váš názor Další článek: Nový Mercedes-AMG G63 4x4² se ukázal ještě před premiérou. Pořád je brutální, spojuje téměř nespojitelné

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,