Peugeot 407 CC Macarena, čtyřdveřové coupé cabrio

Francouzská společnost Heuliez, která se zaměřuje na výrobu karoserií pro osobní vozy, představí v Ženevě svůj model čtyřdveřového coupé-cabria vycházejícího z Peugeotu 407. Dost neobvyklý vůz s neobvyklým jménem může skončit i v sériové výrobě, co o něm víme?
Peugeot 407 CC Macarena, čtyřdveřové coupé cabrio

Známá francouzská společnost Heuliez již dlouhá léta spolupracuje s koncernem PSA, kterému dodává nejen karosářské díly, ale také skládací pevné střechy pro modely Peugeotu ve variantách coupé-cabrio. Novinkou v jejich výrobním programu je nyní čtyřdveřové CC, nebo spíše SC (sedan-cabrio?). Novinka je totiž nečekaně postavená na bázi Peugeotu 407 sedan.

Pevná a prosklená skládací střecha je zde tvořena ze tří dílů a jediným stiskem tlačítka se složí do zavazadlového prostoru. Tento proces netrvá ani 30 sekund. Za předními sedadly je pak umístěna speciální vzpěra, která zvětšuje tuhost karoserie a zvětšuje tak pevnost a odolnost vozu v případě nehody. Zavazadelník má proměnlivý objem, kdy i ve verzi kabrio dosahuje slušné hodnoty 300 litrů. Studie, kterou Heuliez představí v Ženevě, je vybavena LCD obrazovkami za hlavovými opěrkami předních sedadel a kompletním multimediálním centrem pro zábavu posádky.

Zda se Peugeot 407 CC Macarena, jak se studie jmenuje, dostane do sériové výroby nebo jen s kroutící se karoserií odtančí ze scény v rytmu macareny, se prozatím nedá odhadnout. Ovšem fakt, že danou studii postavil právě Heuliez, který se stará o část výroby modelů CC u Peugeotu, dává naději, že se obdobné provedení dostane i na trh. Definitivum se ovšem dozvíme až na přelomu února a března v Ženevě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Peugeot 407 CC Macarena
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků