Peugeot 407 CC Macarena, čtyřdveřové coupé cabrio

Francouzská společnost Heuliez, která se zaměřuje na výrobu karoserií pro osobní vozy, představí v Ženevě svůj model čtyřdveřového coupé-cabria vycházejícího z Peugeotu 407. Dost neobvyklý vůz s neobvyklým jménem může skončit i v sériové výrobě, co o něm víme?
Peugeot 407 CC Macarena, čtyřdveřové coupé cabrio

Známá francouzská společnost Heuliez již dlouhá léta spolupracuje s koncernem PSA, kterému dodává nejen karosářské díly, ale také skládací pevné střechy pro modely Peugeotu ve variantách coupé-cabrio. Novinkou v jejich výrobním programu je nyní čtyřdveřové CC, nebo spíše SC (sedan-cabrio?). Novinka je totiž nečekaně postavená na bázi Peugeotu 407 sedan.

Pevná a prosklená skládací střecha je zde tvořena ze tří dílů a jediným stiskem tlačítka se složí do zavazadlového prostoru. Tento proces netrvá ani 30 sekund. Za předními sedadly je pak umístěna speciální vzpěra, která zvětšuje tuhost karoserie a zvětšuje tak pevnost a odolnost vozu v případě nehody. Zavazadelník má proměnlivý objem, kdy i ve verzi kabrio dosahuje slušné hodnoty 300 litrů. Studie, kterou Heuliez představí v Ženevě, je vybavena LCD obrazovkami za hlavovými opěrkami předních sedadel a kompletním multimediálním centrem pro zábavu posádky.

Zda se Peugeot 407 CC Macarena, jak se studie jmenuje, dostane do sériové výroby nebo jen s kroutící se karoserií odtančí ze scény v rytmu macareny, se prozatím nedá odhadnout. Ovšem fakt, že danou studii postavil právě Heuliez, který se stará o část výroby modelů CC u Peugeotu, dává naději, že se obdobné provedení dostane i na trh. Definitivum se ovšem dozvíme až na přelomu února a března v Ženevě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Peugeot 407 CC Macarena
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků