Peugeot 407 CC Macarena, čtyřdveřové coupé cabrio

Francouzská společnost Heuliez, která se zaměřuje na výrobu karoserií pro osobní vozy, představí v Ženevě svůj model čtyřdveřového coupé-cabria vycházejícího z Peugeotu 407. Dost neobvyklý vůz s neobvyklým jménem může skončit i v sériové výrobě, co o něm víme?
Peugeot 407 CC Macarena, čtyřdveřové coupé cabrio

Známá francouzská společnost Heuliez již dlouhá léta spolupracuje s koncernem PSA, kterému dodává nejen karosářské díly, ale také skládací pevné střechy pro modely Peugeotu ve variantách coupé-cabrio. Novinkou v jejich výrobním programu je nyní čtyřdveřové CC, nebo spíše SC (sedan-cabrio?). Novinka je totiž nečekaně postavená na bázi Peugeotu 407 sedan.

Pevná a prosklená skládací střecha je zde tvořena ze tří dílů a jediným stiskem tlačítka se složí do zavazadlového prostoru. Tento proces netrvá ani 30 sekund. Za předními sedadly je pak umístěna speciální vzpěra, která zvětšuje tuhost karoserie a zvětšuje tak pevnost a odolnost vozu v případě nehody. Zavazadelník má proměnlivý objem, kdy i ve verzi kabrio dosahuje slušné hodnoty 300 litrů. Studie, kterou Heuliez představí v Ženevě, je vybavena LCD obrazovkami za hlavovými opěrkami předních sedadel a kompletním multimediálním centrem pro zábavu posádky.

Zda se Peugeot 407 CC Macarena, jak se studie jmenuje, dostane do sériové výroby nebo jen s kroutící se karoserií odtančí ze scény v rytmu macareny, se prozatím nedá odhadnout. Ovšem fakt, že danou studii postavil právě Heuliez, který se stará o část výroby modelů CC u Peugeotu, dává naději, že se obdobné provedení dostane i na trh. Definitivum se ovšem dozvíme až na přelomu února a března v Ženevě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Peugeot 407 CC Macarena
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 39 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků