Peugeot 308 SW, kombi-bus opět na scéně

Francouzská automobilka Peugeot do poslední chvíle tajila, jak to bude s novou generací modelu Peugeot 308 a rodinnou verzi SW. U minulé generaci šlo o upravený kombi, který ovšem nabídl tři řady sedadel. A i když Peugeot loni prohlásil, že klasický model SW již nebude, na počátku tohoto roku se vše obrátilo a nyní je to i oficiální.

Peugeot 308 SW bude představen na autosalonu v Ženevě a bude to opět klasický SW model, tedy výrazně zaměřený na rodinu. Nová generace opět nabídne až tři řady sedadel pro sedm cestujících, ale navíc přidá na kombi nižší střední třídy nebývalou variabilitu.

Druhá řada totiž bude složena ze třech nezávislých sedadel. Ty navíc dostanou variabilní systém z jiných MPV modelů Peugeotu a budou tak posuvné vpřed a vzad, bude je možné vyjmout dle potřeby apod. Třetí řadu sedadel lze navíc zcela vyjmou.

Nová generace proti minulé pořádně povyrostla a na délku měří o více než 70 mm. Prodloužil se také rozvor, který má nyní hodnotu 2 708 mm. O pohon vozu se pak bude starat v podstatě shodná nabídka, jako u klasického hatchbaku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek


 

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků