Peugeot 308 SW, kombi-bus opět na scéně

Francouzská automobilka Peugeot do poslední chvíle tajila, jak to bude s novou generací modelu Peugeot 308 a rodinnou verzi SW. U minulé generaci šlo o upravený kombi, který ovšem nabídl tři řady sedadel. A i když Peugeot loni prohlásil, že klasický model SW již nebude, na počátku tohoto roku se vše obrátilo a nyní je to i oficiální.

Peugeot 308 SW bude představen na autosalonu v Ženevě a bude to opět klasický SW model, tedy výrazně zaměřený na rodinu. Nová generace opět nabídne až tři řady sedadel pro sedm cestujících, ale navíc přidá na kombi nižší střední třídy nebývalou variabilitu.

Druhá řada totiž bude složena ze třech nezávislých sedadel. Ty navíc dostanou variabilní systém z jiných MPV modelů Peugeotu a budou tak posuvné vpřed a vzad, bude je možné vyjmout dle potřeby apod. Třetí řadu sedadel lze navíc zcela vyjmou.

Nová generace proti minulé pořádně povyrostla a na délku měří o více než 70 mm. Prodloužil se také rozvor, který má nyní hodnotu 2 708 mm. O pohon vozu se pak bude starat v podstatě shodná nabídka, jako u klasického hatchbaku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek


 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků