Peugeot 308 SW, kombi-bus opět na scéně

Francouzská automobilka Peugeot do poslední chvíle tajila, jak to bude s novou generací modelu Peugeot 308 a rodinnou verzi SW. U minulé generaci šlo o upravený kombi, který ovšem nabídl tři řady sedadel. A i když Peugeot loni prohlásil, že klasický model SW již nebude, na počátku tohoto roku se vše obrátilo a nyní je to i oficiální.

Peugeot 308 SW bude představen na autosalonu v Ženevě a bude to opět klasický SW model, tedy výrazně zaměřený na rodinu. Nová generace opět nabídne až tři řady sedadel pro sedm cestujících, ale navíc přidá na kombi nižší střední třídy nebývalou variabilitu.

Druhá řada totiž bude složena ze třech nezávislých sedadel. Ty navíc dostanou variabilní systém z jiných MPV modelů Peugeotu a budou tak posuvné vpřed a vzad, bude je možné vyjmout dle potřeby apod. Třetí řadu sedadel lze navíc zcela vyjmou.

Nová generace proti minulé pořádně povyrostla a na délku měří o více než 70 mm. Prodloužil se také rozvor, který má nyní hodnotu 2 708 mm. O pohon vozu se pak bude starat v podstatě shodná nabídka, jako u klasického hatchbaku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek


 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků