Peugeot 308 RC Z se skutečně bude vyrábět

Spuštění sériové výroby vozu, postaveného na bázi konceptu 308 RC Z francouzského Peugeotu, je již delší dobu považováno za veřejné tajemství. Ostatně i my jsme již loni v prosinci psali, že se tak pravděpodobně stane. Nyní se vše z roviny spekulací posunulo mezi fakta. Šéf Peugeotu Chtistian Streiff totiž v Ženevě uvedl, že sportovní kupé na bázi modelu 308 bude co nevidět skutečně brázdit evropské silnice.

První sériové kusy by měly začít sjíždět z výrobních linek Peugeotu již začátkem příštího roku. Zatím nemáme přesnější informace o tom, jak bude produkční verze vypadat, lze ale očekávat, že proti konceptu ztratí vůz něco na své výjimečnosti. Rozhodně nelze očekávat pohotovostní hmotnost 1 200 kg, které bylo dosaženo použitím drahých materiálů, otázkou je i samotná velikost vozu. Koncept je totiž velmi nízký, se střechou 1 320 mm nad zemí je o plných 18 cm nižším vozem než běžná 308, ze které vychází. Naopak spolehnout se dá na použití přeplňovaného motoru 1,6, ne však s výkonem 220 koní, produkční verze by jich měla mít „jen” 175.

Srdce automobilového fanouška může každopádně zaplesat, na běžné silnice se dostane další výjimečný vůz.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Peugeot 308 RC Z
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 52 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků