Peugeot 308 RC Z se skutečně bude vyrábět

Spuštění sériové výroby vozu, postaveného na bázi konceptu 308 RC Z francouzského Peugeotu, je již delší dobu považováno za veřejné tajemství. Ostatně i my jsme již loni v prosinci psali, že se tak pravděpodobně stane. Nyní se vše z roviny spekulací posunulo mezi fakta. Šéf Peugeotu Chtistian Streiff totiž v Ženevě uvedl, že sportovní kupé na bázi modelu 308 bude co nevidět skutečně brázdit evropské silnice.

První sériové kusy by měly začít sjíždět z výrobních linek Peugeotu již začátkem příštího roku. Zatím nemáme přesnější informace o tom, jak bude produkční verze vypadat, lze ale očekávat, že proti konceptu ztratí vůz něco na své výjimečnosti. Rozhodně nelze očekávat pohotovostní hmotnost 1 200 kg, které bylo dosaženo použitím drahých materiálů, otázkou je i samotná velikost vozu. Koncept je totiž velmi nízký, se střechou 1 320 mm nad zemí je o plných 18 cm nižším vozem než běžná 308, ze které vychází. Naopak spolehnout se dá na použití přeplňovaného motoru 1,6, ne však s výkonem 220 koní, produkční verze by jich měla mít „jen” 175.

Srdce automobilového fanouška může každopádně zaplesat, na běžné silnice se dostane další výjimečný vůz.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Peugeot 308 RC Z
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků