Peugeot 308 RC Z se skutečně bude vyrábět

Spuštění sériové výroby vozu, postaveného na bázi konceptu 308 RC Z francouzského Peugeotu, je již delší dobu považováno za veřejné tajemství. Ostatně i my jsme již loni v prosinci psali, že se tak pravděpodobně stane. Nyní se vše z roviny spekulací posunulo mezi fakta. Šéf Peugeotu Chtistian Streiff totiž v Ženevě uvedl, že sportovní kupé na bázi modelu 308 bude co nevidět skutečně brázdit evropské silnice.

První sériové kusy by měly začít sjíždět z výrobních linek Peugeotu již začátkem příštího roku. Zatím nemáme přesnější informace o tom, jak bude produkční verze vypadat, lze ale očekávat, že proti konceptu ztratí vůz něco na své výjimečnosti. Rozhodně nelze očekávat pohotovostní hmotnost 1 200 kg, které bylo dosaženo použitím drahých materiálů, otázkou je i samotná velikost vozu. Koncept je totiž velmi nízký, se střechou 1 320 mm nad zemí je o plných 18 cm nižším vozem než běžná 308, ze které vychází. Naopak spolehnout se dá na použití přeplňovaného motoru 1,6, ne však s výkonem 220 koní, produkční verze by jich měla mít „jen” 175.

Srdce automobilového fanouška může každopádně zaplesat, na běžné silnice se dostane další výjimečný vůz.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Peugeot 308 RC Z
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků