Peugeot 308 RC Z se skutečně bude vyrábět

Spuštění sériové výroby vozu, postaveného na bázi konceptu 308 RC Z francouzského Peugeotu, je již delší dobu považováno za veřejné tajemství. Ostatně i my jsme již loni v prosinci psali, že se tak pravděpodobně stane. Nyní se vše z roviny spekulací posunulo mezi fakta. Šéf Peugeotu Chtistian Streiff totiž v Ženevě uvedl, že sportovní kupé na bázi modelu 308 bude co nevidět skutečně brázdit evropské silnice.

První sériové kusy by měly začít sjíždět z výrobních linek Peugeotu již začátkem příštího roku. Zatím nemáme přesnější informace o tom, jak bude produkční verze vypadat, lze ale očekávat, že proti konceptu ztratí vůz něco na své výjimečnosti. Rozhodně nelze očekávat pohotovostní hmotnost 1 200 kg, které bylo dosaženo použitím drahých materiálů, otázkou je i samotná velikost vozu. Koncept je totiž velmi nízký, se střechou 1 320 mm nad zemí je o plných 18 cm nižším vozem než běžná 308, ze které vychází. Naopak spolehnout se dá na použití přeplňovaného motoru 1,6, ne však s výkonem 220 koní, produkční verze by jich měla mít „jen” 175.

Srdce automobilového fanouška může každopádně zaplesat, na běžné silnice se dostane další výjimečný vůz.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Peugeot 308 RC Z
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků