Peugeot 308 RC Z: okouzlující kupé

Stvořitel dnes neodmyslitelné třídy coupé-cabrio představí ve Frankfurtu své další dílo. Tentokrát půjde o čistokrevné kupé.

Nebýt Peugeotu, zřejmě by dnes silnice nebrázdilo tolik vozů třídy CC. Jenže život jde dál a zákazníky je třeba lákat na nové vize. Jednu z nich představí automobilka ve Frankfurtu.

Zcela nové kupé 308 RC Z je odvozeno od nové generace modelu nižší střední třídy. Se svou délkou 4 280 mm je o něco větší než klasický hatchback, ale více místa nečekejte. Vše má na svědomí upravená karoserie vozu. O tom, že vůz je opravdovým kupé třídy GT, pak hovoří i výška pouhých 1 320 mm.

Pod kapotou vozu, který díky lehkým materiálům váží jen 1 200 kg, nalezneme čtyřválec o objemu 1,6 l, který je dopován turbem. Výkon pak dosahuje hodnoty až 220 koní, což stačí na stovku za zhruba šest sekund a maximální rychlost přes 235 km/h. To vše při optimistické kombinované spotřebě 6,7 l na 100 km.

Doufejme, že Peugeot nabídne tento vůz i v produkční verzi jeho podoba se od té prezentované příliš neodchýlí. Po delší době by šlo o vůz se lvem ve znaku, nad kterým by kolemjdoucí mohli jen žasnout...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Peugeot 308 RC Z
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 88 příspěvků