Peugeot 308 RC Z: okouzlující kupé

Stvořitel dnes neodmyslitelné třídy coupé-cabrio představí ve Frankfurtu své další dílo. Tentokrát půjde o čistokrevné kupé.

Nebýt Peugeotu, zřejmě by dnes silnice nebrázdilo tolik vozů třídy CC. Jenže život jde dál a zákazníky je třeba lákat na nové vize. Jednu z nich představí automobilka ve Frankfurtu.

Zcela nové kupé 308 RC Z je odvozeno od nové generace modelu nižší střední třídy. Se svou délkou 4 280 mm je o něco větší než klasický hatchback, ale více místa nečekejte. Vše má na svědomí upravená karoserie vozu. O tom, že vůz je opravdovým kupé třídy GT, pak hovoří i výška pouhých 1 320 mm.

Pod kapotou vozu, který díky lehkým materiálům váží jen 1 200 kg, nalezneme čtyřválec o objemu 1,6 l, který je dopován turbem. Výkon pak dosahuje hodnoty až 220 koní, což stačí na stovku za zhruba šest sekund a maximální rychlost přes 235 km/h. To vše při optimistické kombinované spotřebě 6,7 l na 100 km.

Doufejme, že Peugeot nabídne tento vůz i v produkční verzi jeho podoba se od té prezentované příliš neodchýlí. Po delší době by šlo o vůz se lvem ve znaku, nad kterým by kolemjdoucí mohli jen žasnout...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Peugeot 308 RC Z
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků