Peugeot 307: výkonnější motor, nová výbava

Peugeot v brzké době představí několik drobných vylepšení pro svůj model nižší střední třídy, 307. Asi nejvýznamnější novinkou je zvýšení výkonu benzínovému dvoulitru, který dostane místo současných 100 kW o tři kilowatty více (103 kW/140 k) a nepatrně se vylepší průběh točivého momentu. Se starým motorem stojí vůz na českém trhu 595 tisíc ve výbavě XT. Z nabídky motorů pak bude odebrán naftový dvoulitr s výkonem 66 kW; předpokládám jeho nahrazení motorem 1.6 HDI 66 kW, který dostal nový Citroen C4.

307 bude mít také několik novinek ve výbavě, příkladem budiž stírání zadního skla při aktivované zpátečce (musí být ale aktivované stírání předního skla), zadní parkovací asistent dostane navíc optickou signalizaci, či optická a akustická signalizace nepoužití předních bezpečnostních pásů. Vyšší výbavy doplní multifunkční displej s novými možnostmi, stejně jako duální automatická klimatizace. Zda s těmito novinkami přijde i facelift, zatím není jisté.

Poznámka: Fanoušky modelu 307 jistě potěší zpráva, že chystáme test pětidveřového modelu s motorem 1.6 HDI 80 kW.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků