Peugeot 307: výkonnější motor, nová výbava

Peugeot v brzké době představí několik drobných vylepšení pro svůj model nižší střední třídy, 307. Asi nejvýznamnější novinkou je zvýšení výkonu benzínovému dvoulitru, který dostane místo současných 100 kW o tři kilowatty více (103 kW/140 k) a nepatrně se vylepší průběh točivého momentu. Se starým motorem stojí vůz na českém trhu 595 tisíc ve výbavě XT. Z nabídky motorů pak bude odebrán naftový dvoulitr s výkonem 66 kW; předpokládám jeho nahrazení motorem 1.6 HDI 66 kW, který dostal nový Citroen C4.

307 bude mít také několik novinek ve výbavě, příkladem budiž stírání zadního skla při aktivované zpátečce (musí být ale aktivované stírání předního skla), zadní parkovací asistent dostane navíc optickou signalizaci, či optická a akustická signalizace nepoužití předních bezpečnostních pásů. Vyšší výbavy doplní multifunkční displej s novými možnostmi, stejně jako duální automatická klimatizace. Zda s těmito novinkami přijde i facelift, zatím není jisté.

Poznámka: Fanoušky modelu 307 jistě potěší zpráva, že chystáme test pětidveřového modelu s motorem 1.6 HDI 80 kW.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků