Peugeot 307: Očekávaný kombík přichází

Stejně jako pětidvéřové třistasedmičky je i kombík, nazvaný Station Wagon na silnici jen těžko přehlédnutelný.
Peugeot 307: Očekávaný kombík přichází
Peugeot 307 SW v sobě kombinuje prvky klasických kombíků a automobilů kategorie MPV, ostatně částečné oblivnění automobily MPV je patrné i z běžné třistasedmičky. Velká Klepněte pro větší obrázekvariability interiéru umožňuje cestování až sedmi pasažérů.

Jednotlivá zadní sedadla je možné libovolně přemisťovat a volit, tak uspořádání jaké Klepněte pro větší obrázekuživatelům nejvíce vyhovuje. Velký vnitřní prostor má z velké části na svědomí o deset centimetrů větší rozvor než u pětidvéřového hatchbacku. K příznivé náladě na „palubě“ bude jistě přispívat i velká panoramatická skleněná střecha o celkové ploše 1,33 Klepněte pro větší obrázekmetru čtverečních – pokrývá tedy přední a první zadní řadu sedadel.

V interiéru najdeme celou řadu odkládacích prostorů, z výbavy jmenujme klimatizaci, Klepněte pro větší obrázekelektricky ovládaná okna, dvanácti voltovou zásuvku, šest vzduchový vaků (čelní, boční, průběžné) apod.

Pro pohon Peugeotu 307 SW bude nabízena paleta motorů od objemů 1.6 do 2.0 litru, včetně dvou vznětových motorů o výkonu 90 a 110 koní. Ke všem motorům je nabízena manuální pětistupňová převodovka a k zážehovému motoru 1.6 je možné získat automatickou převodovkou Porsche Tiptronic.

Přesné datum uvedení na český trh zatím nebylo stanoveno (hovoří se o přelomu května a června), stejně jako zatím nebyly stanoveny ceny.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků