Peugeot 307: Očekávaný kombík přichází

Stejně jako pětidvéřové třistasedmičky je i kombík, nazvaný Station Wagon na silnici jen těžko přehlédnutelný.
Peugeot 307: Očekávaný kombík přichází
Peugeot 307 SW v sobě kombinuje prvky klasických kombíků a automobilů kategorie MPV, ostatně částečné oblivnění automobily MPV je patrné i z běžné třistasedmičky. Velká Klepněte pro větší obrázekvariability interiéru umožňuje cestování až sedmi pasažérů.

Jednotlivá zadní sedadla je možné libovolně přemisťovat a volit, tak uspořádání jaké Klepněte pro větší obrázekuživatelům nejvíce vyhovuje. Velký vnitřní prostor má z velké části na svědomí o deset centimetrů větší rozvor než u pětidvéřového hatchbacku. K příznivé náladě na „palubě“ bude jistě přispívat i velká panoramatická skleněná střecha o celkové ploše 1,33 Klepněte pro větší obrázekmetru čtverečních – pokrývá tedy přední a první zadní řadu sedadel.

V interiéru najdeme celou řadu odkládacích prostorů, z výbavy jmenujme klimatizaci, Klepněte pro větší obrázekelektricky ovládaná okna, dvanácti voltovou zásuvku, šest vzduchový vaků (čelní, boční, průběžné) apod.

Pro pohon Peugeotu 307 SW bude nabízena paleta motorů od objemů 1.6 do 2.0 litru, včetně dvou vznětových motorů o výkonu 90 a 110 koní. Ke všem motorům je nabízena manuální pětistupňová převodovka a k zážehovému motoru 1.6 je možné získat automatickou převodovkou Porsche Tiptronic.

Přesné datum uvedení na český trh zatím nebylo stanoveno (hovoří se o přelomu května a června), stejně jako zatím nebyly stanoveny ceny.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků