Peugeot 307 CC Hybride, kupé-kabrio s naftovým hybridem

Je to teprve pár dnů, co koncern PSA představil svůj hybridní pohon, který vznikl spojením naftového motoru a elektromotoru. Automobilka se rozhodla, že tento pohon použije i do svého otevřeného modelu 307 CC. Je možné být stylový a hybridní? Peugeot si myslí, že ano.
Peugeot 307 CC Hybride, kupé-kabrio s naftovým hybridem

Automobilka Peugeot dokonale vyslyšela přání francouzského prezidenta, když plní jeho novoroční projev na 101%. Teprve před měsícem a půl vyslovil přání, aby francouzské automobilky vyvíjely hybridní pohon, který by byl složený z naftového motoru a elektromotoru a koncern PSA již představil několik svých vozů. Novinkou je nyní kupé-kabrio automobilky Peugeot.

Hybridní 307 CC je vybaven naftovým motorem 1,6 HDI o výkonu 80 kW (110 k) a elektromotorem o výkonu 22 kW, který dává nejvyšší točivý moment 110 Nm. Zároveň s tímto pohonem je 307 CC vybaven i systémem Stop a Start, který při zastavení vypíná motor a šetří tak palivo. Dle vyjádření Peugeotu je takto kombinovaný systém stejně výkonný jako při použití silnějšího naftového motoru 2,0 HDI. Systém opět pracuje obdobně jako u jiných vozů s hybridním pohonem. Elektromotor, se připojuje při prudké akceleraci, nebo při rozjezdech, pokud automobil brzdí, dobíjí elektromotor akumulátory o kapacitě 6,5 Ah. Přestože 307 CC s hybridním pohonem váží 1 690 kg, vystačí si v kombinovaném cyklu pouze se 4,1 litry nafty na 100 km.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Peugeot 307 CC Hybride

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 74 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků