Peugeot 307 CC Hybride, kupé-kabrio s naftovým hybridem

Je to teprve pár dnů, co koncern PSA představil svůj hybridní pohon, který vznikl spojením naftového motoru a elektromotoru. Automobilka se rozhodla, že tento pohon použije i do svého otevřeného modelu 307 CC. Je možné být stylový a hybridní? Peugeot si myslí, že ano.
Peugeot 307 CC Hybride, kupé-kabrio s naftovým hybridem

Automobilka Peugeot dokonale vyslyšela přání francouzského prezidenta, když plní jeho novoroční projev na 101%. Teprve před měsícem a půl vyslovil přání, aby francouzské automobilky vyvíjely hybridní pohon, který by byl složený z naftového motoru a elektromotoru a koncern PSA již představil několik svých vozů. Novinkou je nyní kupé-kabrio automobilky Peugeot.

Hybridní 307 CC je vybaven naftovým motorem 1,6 HDI o výkonu 80 kW (110 k) a elektromotorem o výkonu 22 kW, který dává nejvyšší točivý moment 110 Nm. Zároveň s tímto pohonem je 307 CC vybaven i systémem Stop a Start, který při zastavení vypíná motor a šetří tak palivo. Dle vyjádření Peugeotu je takto kombinovaný systém stejně výkonný jako při použití silnějšího naftového motoru 2,0 HDI. Systém opět pracuje obdobně jako u jiných vozů s hybridním pohonem. Elektromotor, se připojuje při prudké akceleraci, nebo při rozjezdech, pokud automobil brzdí, dobíjí elektromotor akumulátory o kapacitě 6,5 Ah. Přestože 307 CC s hybridním pohonem váží 1 690 kg, vystačí si v kombinovaném cyklu pouze se 4,1 litry nafty na 100 km.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Peugeot 307 CC Hybride

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků